Teraz jest 19 mar 2024, 07:54




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 02 maja 2012, 17:53 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Oj, Egzor nie ogłosiłeś wyprawy wcześniej :wink:
Też chodziłem z Klientami po okolicach Olsztyna i o ile na Zielonej Górze spokój i cisza, to juz na towarnych było widać coraz więcej piknikowiczów, a między Olsztynem i Sokolimi tłumy ogromne.

Przy okazji - widać Twoje włości z Biakła?

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 maja 2012, 22:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Michał napisał(a):
Oj, Egzor nie ogłosiłeś wyprawy wcześniej :wink:

Przy dwójce niesfornych, (bardzo delikatne określenie) dzieciaków trudno cokolwiek planować. Junior nie mógł się zdecydować czy chce z Dziadkiem na działkę jechać czy nie !
Dlatego u nas każdy wyjazd to typowy spontan i to blisko domu. Z rozżaleniem wspominam czasy kiedy to wyjazd mogłem zaplanować przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.

Tutaj jest trochę więcej fotek z wyjazdu: http://galeria.juratrek.com/wycieczki_b ... _ind1.html
Niestety ale w pobliżu Zielonej Góry wyczerpały mi się akumulatory w aparacie a „zapasowe” nie rabotajet, dlatego resztę fotek zrobiłem telefonem – na szczęście wyszły dość fajnie !

Michał napisał(a):
Przy okazji - widać Twoje włości z Biakła?

Hmmm... tego nie sprawdzałem ale z „włości” (dużo powiedziane) widać Biakło (lub jak to lubił mawiać Z. Łęcki - Brodło) więc i w drugą stronę chyba też. Na razie to kawałek piaszczystej ziemi na której nawet trawa rosnąć nie chce. Nawet nie wiedziałem ile trzeba papierków przerzucić żeby budowę rozpocząć, pomimo że kiedyś na tą działkę było już wydane pozwolenie na budowę...

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 maja 2012, 17:35 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
egzor napisał(a):
...dlatego resztę fotek zrobiłem telefonem – na szczęście wyszły dość fajnie.

I to się liczy, wbrew temu co niektórym się wydaję :mrgreen: , do tego z Twojej części Jury fotek na forum trafia stosunkowo mało.

egzor napisał(a):
Nawet nie wiedziałem ile trzeba papierków przerzucić żeby budowę rozpocząć...

Ponoć w niedalekiej przyszłości ma się to wszystko uprościć :wink: :lol:
Pytałem bo okolice ośrodka Święta Puszcza rozrosły się trochę, widać że kilka domów od jesieni tam postawiono. Olsztyn z przyległościami zawsze lubiłem, choć w ciągu ostatnich kilku lat w czasie weekendów bywałem tam tylko "zawodowo", z to późną jesienią/wczesną wiosną było tam rewelacyjnie, choc ciekawe co będzie dalej. Zabudowa coraz gęstsza, ludzi przyjeżdża z roku na rok coraz więcej (przyrost wręcz geometryczny ;) ), szkoda tylko że np oznakowanie szlaku NW częściowo zniszczone, o tablicach info ścieżek edukacyjnych nie mówiąc.

Kajaki z fotki to własność firmy "mot ... .com, czy UM kupił?

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 maja 2012, 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Michał napisał(a):
(...) bo okolice ośrodka Święta Puszcza rozrosły się trochę, widać że kilka domów od jesieni tam postawiono.

Z tego co się dowiedziałem, gminie udało się przeforsować częściowe odleśnienie działek pomiędzy Olsztynem a Skrajnicą (około 300), więc w niedalekiej przyszłości dopiero można się spodziewać budowy nowych budynków (niestety). Mało ludzi w to wierzyło, więc jeszcze kilka tygodni temu można było sobie kupić tam działeczkę za jakieś 30.000 (ok 1200m2), teraz już za 150.000 – bez jakiegokolwiek uzbrojenia.

Michał napisał(a):
(…) szkoda tylko że np oznakowanie szlaku NW częściowo zniszczone, o tablicach info ścieżek edukacyjnych nie mówiąc.

Niestety to prawda. Ścieżka przyrodnicza w Sokolich Górach to jedna z największych atrakcji tego rejonu (wiem to po ilości emaili które dostawałem od osób odwiedzających moją stronę). Obecnie jej oznakowanie jest całkowicie niewidoczne.

Michał napisał(a):
Kajaki z fotki to własność firmy "mot ... .com, czy UM kupił?

Tego nie wiem ale UM bardzo się szczyci Szlakiem Wodnym Częstochowa – Mstów. Niestety chętnych na spływ jest niewielu. Szliśmy wzdłuż Warty prawie dwie godziny a kajakowiczów – zero ! Odcinek pomiędzy dz. Mirów a Mstowem jest bardzo urokliwy, zwłaszcza rozlewiska pod wz. Grodziskiem (alias przeprośna górka), o tej porze roku.

P.S. Na tablicy „Szlak Wodny Warty Czętochowa – Mstów” jest zaznaczone że na wz. Grodzisku przewidziane jest utworzenie rezerwatu przyrody „Gąszczyk”.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 paź 2013, 17:01 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Równo miesiąc temu przeszedłem sobie odcinek z Błeszna (Częstochowa) do Sokolich Gór (Kamienne Górki) wykorzystując drogę, o której wspominałem na wątku rowerowym. Błeszno (przystanek tramwajowy linii #3 ul. Żarecka) - Kręciwilk parking przy ścieżce rowerowej (45') - polana Za Strugą (1h) - Kamienne Górki (1h). W sumie droga z Błeszna w Sokole Góry zajmie ok. 3h.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 paź 2013, 18:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Już dawno nie byłem, więc nie pamiętam. Jeździ jeszcze 58 Olsztyn-Częstochowa?
Albo coś innego i gdzie można zwiedzić rozkład jazdy?

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 paź 2013, 19:50 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
Jeździ

http://mzd.czest.pl/images/rozklady/rozklady/0058/w.htm


ps. tak na marginesie to 58 jeździ Częstochowa-Olsztyn a nie Olsztyn-Częstochowa ale jak poczekasz jeszcze jakieś 20 lat to może będzie już tak jak napisałeś...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2013, 10:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Do Olsztyna możesz dojechać:
MPK:
57 - jeździ raz dziennie (...?) (Rozkład 57).
58, 59 - robią pętlę więc przystanek końcowy i początkowy jest w tym samym miejscu (Częstochowa - ul. Piłsudskiego koło dworca PKP) z tym że:
* (Rozkład 58). - od Częstochowy jedzie najpierw przez Kusięta do Olsztyna a potem prosto wraca do Częstochowy (dobry powrót z Olsztyna)
* (Rozkład 59). - od Częstochowy jedzie bezpośrednio do Olsztyna i wraca do Częstochowy przez Kusięta (dobry dojazd do Olsztyna)
67 - kursuje przez Skrajnicę na trasie Częstochowa - Olsztyn (Rozkład 67). Ma przystanek pod Sokolimi Górami.

Tradycyjnie PKS Częstochowa - cena biletu normalnego na dzień dzisiejszy 4,60 (najszybciej można dostać się do Olsztyna i z Olsztyna), autobusy średnio co 30 minut.

Busy z Orzechowskiego przy PKS/PKP Cz-wa. BUSY rozkład jazdy.

smar napisał(a):
ps. tak na marginesie to 58 jeździ Częstochowa-Olsztyn a nie Olsztyn-Częstochowa ale jak poczekasz jeszcze jakieś 20 lat to może będzie już tak jak napisałeś...

Nie da się ukryć że Olsztyn rozwija się znacznie lepiej niż Częstochowa :mrgreen:
Jedyna podczęstochowska miejscowość do której z miasta można dojechać trzema nowo-wyremontowanymi drogami.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 03 paź 2013, 19:27 

Dołączył(a): 02 lis 2011, 11:22
Posty: 1415
egzor napisał(a):

Jedyna podczęstochowska miejscowość do której z miasta można dojechać trzema nowo-wyremontowanymi drogami.


Taaaa... Praktycznie do każdej podczęstochowskiej miejscowości można dojechać nowo wyremontowaną drogą... Tyle, że jak słusznie skonstatował Egzor do Olsztyna aż trzema. Z reguły bardzo łatwa jest też do zauważenia (a raczej do odczucia) granica Częstochowy - jak nagle kończą się dziury i zaczyna się droga właściwa to znaczy, że właśnie wyjechaliśmy z Miasta :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 paź 2013, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Tylko że dwie z tych trzech dróg do Olsztyna wyremontowane są także na obszarze miasta. Trzecia ma swój niechlubny odcinek pomiędzy Guardianem a starą drogą na Olsztyn do tablicy oznaczającej wyjazd z miasta. :D

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 19 mar 2024, 07:54


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL