Teraz jest 19 mar 2024, 09:53




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 08 gru 2015, 21:22 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Tablice były kiedyś na starym przebiegu ścieżki (ciekawszego swoją drogą), obecnie ich brak.
Samo znakowanie to nieporozumienie, brakuje tylko otaśmowania i pulsacyjnego podświetlania na zasadzie "idź tędy" jak z Obcego :mrgreen:

A same Sokole podobnie jak reszta Jury - piękne kiedy jest cicho i spokojnie, co wcale nie znaczy że musi być bezludnie...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 09 gru 2015, 12:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Michał napisał(a):
Samo znakowanie to nieporozumienie, brakuje tylko otaśmowania i pulsacyjnego podświetlania na zasadzie "idź tędy" jak z Obcego :mrgreen:

:D To tak na wszelki wypadek.coby nikt nie zaginął i potem nie skarżył odpowiedzialnych.
To taki syndrom naszych czasów,po jednej i drugiej stronie nie brakuje inteligentnych inaczej :mrgreen: mam czasami do czynienia z teraźniejszą młodzieżą i gdyby nie jednostkowe wyjątki miałbym duże obawy o przyszłość naszego gatunku :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 27 paź 2016, 14:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
W rezerwatach grzybów zbierać nie wolno,ale wokół rezerwatu też ich nie brakuje.Jeden z wielkich plusów grzybobrania w bliskim sąsiedztwie rezerwatu jest przebywanie w niezwykle kolorowym jesiennym otoczeniu kontrastującym z ciągle jeszcze żywo zielonym poszyciem za sprawą gęstych i głębokich mchów.Szukanie tam grzybów to nie tylko zwykłe napełnianie koszyka,to uczta dla oka i ducha.
Często zastanawiam się co jest w grzybobraniu że czynności tej oddaję się bez reszty,może to dla mnie jedyna odmiana hazardu jaką uprawiam,dziwi Was taka przenośnia,bo mnie absolutnie nie.Przecież wychodząc z domu obstawiam na takie czy inne gatunki a mamusia natura i tak po swojemu rozdaje karty i zamiast opieniek w samym końcu pażdziernika daje kosz prawdziwków :shock:
Zobaczcie sami na kilku obrazkach co wczoraj miałem okazję oglądać live.
Najpierw wędrówka szlakiem z prawej strony mijam Pielgrzyma,w cudownym jesiennym otoczeniu
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 125.29 KiB | Przeglądane 22784 razy ]

Po drodze mijam wiele razy stare pnie porośnięte mnóstwem różnej maści grzybów
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 121.81 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Docieram na miejsce po dość długim marszu i zaraz miłe powitanie
Załącznik:
4.jpg
4.jpg [ 98.09 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Las z perspektywy grzybiarza
Załącznik:
3.jpg
3.jpg [ 140.02 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Ogólnie miłych niespodzianek nie brakowało
Załącznik:
5.jpg
5.jpg [ 161.06 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 110.83 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Załącznik:
8.jpg
8.jpg [ 92.02 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Załącznik:
9.jpg
9.jpg [ 113.98 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Opienki zawiodły,znaczy wyrosły chyba zaraz po mojej ostatniej wizycie i teraz już nie nadają się do spożycia.
Załącznik:
7.jpg
7.jpg [ 100.98 KiB | Przeglądane 22782 razy ]

Tytuł wątku traktuje o Sokolich,ja co prawda na samych Sokolich nie zbierałem,ale skoro nawet przystanek autobusowy nosi miano Sokolich no to chyba we właściwym miejscu piszę
Pozdrawiam,i pełnych koszy życzę :)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 05 lis 2016, 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Tydzień z małym hakiem minął a Sokole wyglądają zupełnie inaczej,dziś spacerowałem trochę czysto rekreacyjnie,taka wędrówka bez planu.
Na drzewach ostatki liści,w lesie cicho mimo że weekend,na ścieżkach minąłem tylko dwie osoby,
Załącznik:
008.jpg
008.jpg [ 246.74 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

Załącznik:
003.jpg
003.jpg [ 257.17 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

Załącznik:
012.jpg
012.jpg [ 231.15 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

ale prawdziwki wciąż rosną,jeśli mnie pamięć nie myli to jeszcze nigdy przedtem nie spotkałem ich tak późno w lesie.
Załącznik:
002.jpg
002.jpg [ 133.49 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

Załącznik:
010.jpg
010.jpg [ 176.49 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

Powrót do domu przez Biskupice i ostatni rzut oka na góry które z daleka wyglądają już typowo zimowo(same góry),brak tyko prześwitującej bieli przez korony drzew.
Załącznik:
016a.jpg
016a.jpg [ 261.98 KiB | Przeglądane 22651 razy ]

Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 06 lis 2016, 10:26 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Marianowski napisał(a):
Powrót do domu przez Biskupice i ostatni rzut oka na góry które z daleka wyglądają już typowo zimowo(same góry),brak tyko prześwitującej bieli przez korony drzew.

Sporo górek już tak wygląda, mało było słońca w październiku...
Wczoraj pochodziliśmy trochę po lasach między Rzędkami, Morskiem-Zaborze i Włodowicami - grzybów niewiele, do tego ponadgryzane przez ślimaki. Co najgorsze zero opieniek.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 01 gru 2016, 11:43 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Za chwilę pierwsza sobota grudnia. Pogoda ma być póki co zadowalająca. Planuję obejść Sokole Góry wokoło. Będę na parkingu pod Sokolimi Górami o 10:00.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 02 gru 2016, 00:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Jak dam radę to dołączę...

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 05 gru 2016, 19:38 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Dziś zrobiłem sobie poprawkę w pięknym słońcu. Tym razem ze Zrębic. Całkiem spore łachy śniegu trzymają się tu i ówdzie. Kałuże zmarznięte na kość. PS. Podziękowania uczestnikom sobotniego marszu. Może 10 grudnia pogoda też dopisze?


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 05 gru 2016, 19:50 

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:09
Posty: 103
A co na 10 planujesz?


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 05 gru 2016, 21:00 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
W sobotę na tapecie był Złoty Potok. Może właśnie tam? Dzień jest krótki - o 15:00 trzeba zwijać manatki. Dziś już o 14:30 ledwo łapałem słońce w lesie. Gdzieś tak między drzewami nisko te promienie się przebijały ...


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 11 gru 2016, 11:12 

Dołączył(a): 16 lip 2010, 10:09
Posty: 103
No i było super :D
Dzięki za wycieczkę.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 11 gru 2016, 12:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
anwi napisał(a):
No i było super :D
Dzięki za wycieczkę.

Nie wątpię że było super,na Sokolich jest zawsze super tylko fajnie byłoby żeby za pośrednictwem fotorelacji również Społeczność Forum mogła się przekonać dlaczego.
Kochani,dział w którym założony został ten wątek traktuje o turystyce pieszej,myślałem że chodzi o dzielenie się wrażeniami czy spostrzeżeniami z odbytych wycieczek.
Przepraszam za pouczający ton ale byłbym bardzo zadowolony mogąc przekonać się jak inni widzą i bawią się w dobrze znanym mi terenie,myślę że nie tylko ja.
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 12 gru 2016, 10:13 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Akurat ja nie mam zdjęć, nie mam się czym podzielić. Dla mnie cała frajda być tam, spotkać ludzi na trasie. Może ktoś coś umieści?


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 12 gru 2016, 22:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
OK,rozumie,może trochę szorstko albo nachalnie zabrzmiało to co napisałem,nic na siłę,może innym razem...
A skrobnij chociaż co obskoczyliście,ile kilosów,pal licho zdjęcia.Spostrzeżenia,odczucia i odniesienia w czasie wyrażone przez Kogoś kto nie pierwszy raz odwiedza Sokole też są cenne.
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sokole góry
PostNapisane: 12 gru 2019, 00:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Poranek dziś mroźny był mocno,wracając do domu w pewnym miejscu o świcie termometr pokazywał minus osiem w szczerych polach.Mocna kawa i pyszna bułeczka z rana jakoś dziwnie mnie zregenerowała,pewnie głębokie błękitne niebo za oknem też,więc zamiast odsypiać zarwane ostatnio noce pognało mnie na Sokole.
Dlaczego na Sokole,bo robię to zawsze w grudniu gdy aura jest właśnie taka,tworzą się tam wtedy jakby dwa inne światy przylegające ściśle do siebie i przenika się je wciąż na przemian,fascynująca zabawa.
U progu Sokolej byłem gdzieś koło dziesiątej,całą drogę towarzyszy słońce na perfekcyjnym błękicie,ale tu inaczej,wysokość względna tej góry skutecznie odcina sporą połać terenu od najmniejszego choćby promyczka,jest siwo od szronu,lekko mgliście,trochę posępnie ale pięknie.
Pielgrzym
Załącznik:
1.JPG
1.JPG [ 158.89 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

i Bonifacy (Boniek)
Załącznik:
2.JPG
2.JPG [ 164.41 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Zachodnia ściana Bońka z Schoniskiem w Amfiteatrze w mocno chłodnym cieniu
Załącznik:
3.JPG
3.JPG [ 127.52 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

wystarczył tam obrót głowy o 180 stopni,lub kilka kroków by stanąć w absolutnie innym,zalanym słońcem świecie.
Załącznik:
4.JPG
4.JPG [ 198.04 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Na szczycie Bońka jest galeria widokowa,pierwszy cel,w taki dzień gdy tam jestem jest musowym punktem punktem programu,widoki stamtąd powalają.
Biakło,Lipówki,Zamek w Olsztynie z 70mm,dalej dziś zobaczyć niestety już nic się nie dało
Załącznik:
4b.JPG
4b.JPG [ 59.99 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Słonko tam grzało przyjemnie,schodząc w dół natychmiast odczuwało się zmianę temperatury,wielu gada"to nie góry"ale i te swój klimat tworzą
Pólnocne zbocze Sokolej to dwie jaskinie które dziś również postanowiłem odwiedzić.
Ocienione,w mocno chłodnej aurze,dodające w postaci pary ciepłe powietrze z swego wnętrza
J.Pochyła
Załącznik:
5.JPG
5.JPG [ 158.54 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Załącznik:
6.JPG
6.JPG [ 202.97 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

oraz osławiona w 2014r.J.Studnisko,tu ogół może jedynie podziwiać to co widać na fotce.
Załącznik:
7.JPG
7.JPG [ 186.81 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Otoczenie Jaskini Koralowej słońcem zalene,bo góra już inna Pustelnica) i zbocze też inaczej wyeksponowane.
Załącznik:
8.JPG
8.JPG [ 162.8 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Załącznik:
9.JPG
9.JPG [ 168.59 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Powtórka z rozrywki,kilka kroków i zmiana aury,północno wschodni kraniec Pustelnicy pełny krasowych i szpatowych dziur.
Załącznik:
10.JPG
10.JPG [ 177.23 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Załącznik:
11.JPG
11.JPG [ 114.33 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Przedsionek J.Olsztyńskiej
Załącznik:
12.JPG
12.JPG [ 58.32 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Nasłonecznionym zboczem docieram do kolejnej strefy cienia który skrywa jaskinię robiącą na mnie największe wrażenie na Sokolich,do Jaskini Urwistej.Jest jak szyb do piekła,wielkich rozmiarów dziura kończąca się dla obserwatora ciemnymi nieznanymi czeluściami,posępnie cudowna,zawsze zachodzę w głowę jak ją sfotografować by zdjęcie choć trochę dawało wyobrażenie czym jest,i już wiem ale potrzebuje długiej tyki i pomocnika.
Tymczasem sama studnia to takie coś
Załącznik:
14.JPG
14.JPG [ 115.4 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Może taka forka przez barierkę wraz z otoczeniem nieco wniesie do wyobraźni
Załącznik:
13.JPG
13.JPG [ 119.76 KiB | Przeglądane 14147 razy ]

Potem poniosło mnie na Zamek bo szansa na pełnego łysego wisiała w powietrzu i udało się,ale o tym gdzie indziej i kiedy indziej.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 109 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Teraz jest 19 mar 2024, 09:53


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL