Teraz jest 19 mar 2024, 04:13




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 wrz 2014, 07:09 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9147
Lokalizacja: Włodowice
Dzięki za zamieszczenie obszernej i aktualnej relacji. Podoba mi się Załęczanski Łuk Warty i Dolina Liswarty + parę innych miejsc, jednak w porównaniu do Jury K-Cz o wiele więcej jest tam nieciekawych, czy tez monotonnych przestrzeni. Przy każdej możliwości zawsze chętnie robię sobie tam jakieś spacerki, natomiast dojazd komunikacją publ. z Zawiercia jest w okolice Załącza nie lada wyzwaniem.

Podobnie jak Ty rozczarowałem się rez. Węże, który ledwo pamiętałem z lat 80-tych - teraz to górka jakich w koło domu mam multum. Natomiast źródła przykorytowe w Lisowicach są ciekawe i warto się tam pokręcić, a ciekawy kamieniołom jest zaraz za wsią (niewidoczny ze szlaku) bo na Twoim zdjęciu jest chyba łom przy samej rzece już bliżej Raciszyna.

Kilka moich fotek z tych okolic jest w relacji z rowerowej wycieczki sprzed roku.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 09:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Świetna fotorelacja,bo przy takiej ilości fotek śmiało można tak nazwać Twoje posty.
Twój dość szczegółowy opis to doskonała baza dla chcących planować podobny rajd w tamte strony.
Ale prawda sama wyłazi na wierzch,jeśli chce się zobaczyć dużo i nie toczyć przy tym walki z czasem to w tamtych stronach rower rządzi.
Michał napisał(a):
jednak w porównaniu do Jury K-Cz o wiele więcej jest tam nieciekawych, czy tez monotonnych przestrzeni.

To prawda,ale jest tam znacznie mniej gwaru porównując atrakcyjne miejsca tam i na Jurze K-Cz,i to nawet w weekend`y,no chyba że przez ostatnie dwa lata się pozmieniało.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 wrz 2014, 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Dzięki Panowie za miłe słowa.
Ja natomiast właśnie skorzystałem z informacji Alferka i zakupiłem dwie książki Zinkowa na allegro: "Orle gniazda i krajobrazy jurajskie" za całe 8 zł i "Szlak Jury Wieluńskiej" za astronomiczną sumę 5 zł 10 gr. Obie z 1988 roku czyli już nienowe, ale fajnie będzie porównać co się na szlakach pozmieniało w przeciągu ćwierćwiecza :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 12:56 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Ja również zakupiłem za podobnie astronomiczne sumy "Orle gniazda i krajobrazy jurajskie" i "Krzeszowice i Okolice". Dotychczas miałem słabe kserówki tych pozycji wykonane pod koniec lat 90-tych.
Cieszę się, że zakupiłeś te pozycje. Będziesz miał zarówno podpowiedzi co do kontynuowania wędrówki, jak i możliwość porównania minionego czasu. Jedyną niedogodnością w opisach Zinkowa sprzed lat są zmienione nazwy ulic i placów, bo "komunistycznych świętych" zastąpiono bardziej godnymi nazwami.

Do tego mapa Compassu i można zwiedzać.
http://compass.krakow.pl/katalog-produk ... Wielunska/

Jak już dotrzesz na górę Zelce to pozwiedzaj jaskinie (te dostępne), bo warto. Nie obejrzysz Stalagmitowej, bo zaspawana, reszta powinna dać się zwiedzić, choć niektóre pionowe, więc uważaj.
Na youtube jest mój filmik o górze Zelce.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 wrz 2014, 21:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Alferek, ale ja już właśnie dokończyłem wędrówkę we wrześniu. Mam wrażenie, że umknęło Twej uwadze kilka wcześniejszych postów w tym wątku :D
Co oczywiście nie zmienia faktu, że książki się przydadzą do analizy porównawczej i do planowania kolejnych wycieczek. Dodatkowo śmiem twierdzić, że pewnie dowiem się z nich o rzeczach, których na próżno szukać w nowych przewodnikach.
A co do jaskiń to ja osobiście taki niezbyt "jaskiniowy" jestem. Ciemne i wąskie korytarze z lekka mnie przerażają. Już wolę patrzeć w przepaść :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 paź 2014, 21:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Jestem jak zwykle w niedoczasie, więc końcówka szlaku umknęła istotnie mojej uwadze.
Teraz analizuj Zinkowa i napisz co się zmieniło :)

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 paź 2014, 23:56 

Dołączył(a): 26 kwi 2007, 23:02
Posty: 18
Witam
Winszuję dokończenia opowieści. Jestem rad, iż powstało takie kompendium wiedzy. Odwaliłeś dobrą robotę.
Mam nadzieję, iż Gregu powrócisz w owe miejsca rowerowo i pobuszujesz również nieco na północ od Działoszyna - tam jest sporo szlaków również niebieski Rezerwatów Przyrody, który ciągnie się przez Kłobuck aż do Blachowni na zachód od Częstochowy.
http://www.it-jura.pl/pl/turystyk.php?go=szlakip4

Także masz jeszcze dokąd pojechać lub pójść :) Wątek nadal aktywny.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2014, 09:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Szlaków w tym kraju do wyboru do koloru.Zastanawia mnie tylko fuszerka odpowiedzialnych za turystykę w województwie łódzkim.Na szlaku błądził najpierw Greg,również Michał opisując swój rowerowy tour po łódzkim miał wiele słusznych zastrzeżeń
ChuckuNorrisie trasa którą polecasz ma pewnie własne walory,jednak dla ludzi kochających jurajskie klimaty ma mały mankament,to niemal kompletna FLATLANDIA,nie zrozum mnie źle,nie twierdzę że turystycznie jest nijaka,wszystko zależy od tego co tygryski lubią najbardziej :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 paź 2014, 21:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 maja 2007, 19:55
Posty: 44
Lokalizacja: Pabianice
Alferek napisał(a):
Teraz analizuj Zinkowa i napisz co się zmieniło :)

To tak na szybko cytat ze "Szlaku Jury Wieluńskiej": "Ze szczytu Zelc roztacza się interesujący i rozległy widok na Działoszyński Przełom Warty". A co tam jest teraz to już napisałem :)
I jeszcze dwa słowa na temat tych dwóch publikacji, gdyby ktoś chciał kupić. "Orle Gniazda i krajobrazy jurajskie" to właściwie szczegółowy opis trzech najważniejszych szlaków Jury Polskiej: Orlich Gniazd (~160 stron), Warowni Jurajskich (~90 stron) i Jury Wieluńskiej (~80 stron). Praktycznie cała niezbędna wiedza, aby dokładnie poznać te szlaki.
Natomiast "Szlak Jury Wieluńskiej" to niewielka broszurka (40 stron) - też bardzo ciekawa, niemniej jednak zawierająca mniejszą ilość informacji w stosunku do pierwszej pozycji.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 27 lip 2015, 14:12 

Dołączył(a): 27 lip 2015, 10:23
Posty: 42
greg napisał(a):
Dzięki Panowie za miłe słowa.
Ja natomiast właśnie skorzystałem z informacji Alferka i zakupiłem dwie książki Zinkowa na allegro: "Orle gniazda i krajobrazy jurajskie" za całe 8 zł i "Szlak Jury Wieluńskiej" za astronomiczną sumę 5 zł 10 gr. Obie z 1988 roku czyli już nienowe, ale fajnie będzie porównać co się na szlakach pozmieniało w przeciągu ćwierćwiecza :)



Chyba duże zapotrzebowanie na te ksiązki teraz: http://allegro.pl/szlak-jury-wielunskie ... 68695.html :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 19 mar 2024, 04:13


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL