Teraz jest 15 maja 2024, 17:29




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 sie 2011, 09:41 

Dołączył(a): 30 kwi 2009, 08:35
Posty: 49
Lokalizacja: Zawiercie
Jadąc wczoraj przez Ogrodzieniec, ulicą bodajże 1maja, jedną z nielicznych ścieżek rowerowych w okolicy, natrafiłam na coś takiego... jeżeli dobrze się przyjrzeć delikwent miał już bliskie spotkanie z innym pojazdem...ciekawe tylko jakim :mrgreen:
Równie dobrze mogłabym położyć swój rower na środku jezdni i iść na obiad :mrgreen: (choć zapewne nie skończyło by się to dla niego zbyt dobrze... :P )
Na podobną sytuację napotkałam na Fugasówce kiedy zjeżdżałam rozpędzona z górki...

To i tak nic w porównaniu z tym co zastałam tu tak z 2 miesiące do tyłu... istny tor przeszkód... a przez jedną Gwiazdę to mało co nie wpadłam pod ciężarówkę, bo ta zaparkowała swoje combi centralnie na ścieżce nie racząc zjechać w głąb swojego podjazdu (choć miejsce miała), wysiadając z samochodu widziała całą sytuację, kiedy obrzuciłam ją samymi przyjemnościami, między wierszami dodając "to jest ścieżka rowerowa" nawet nie usłyszałam magicznego słowa na p. a ta przyglądając się tempo w moją stronę, jak zbierałam się z jezdni na ścieżkę, odwróciła się i poszła, nie przeparkowując nawet swojego samochodu...


Załączniki:
080411172519.jpg
080411172519.jpg [ 98.05 KiB | Przeglądane 10599 razy ]
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 sie 2011, 14:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Obowiązkowym elementem kursu na prawo jazdy powinna być godzinna jazda po mieście, na rowerze, w godzinach szczytu :roll: Świat oglądany z innej pozycji wygląda nieco inaczej!

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 sie 2011, 18:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2007, 23:37
Posty: 253
Lokalizacja: obywatel świata
Jeżdżę samochodem i rowerem.... i po jednej i po drugiej stronie zdarzają różni ludzie i różne sytuacje.
Zachęcam do wzajemnego szacunku i tolerancji :-)
Pozdrawiam Kierowców i Rowerzystów.

_________________
http://www.juraonline.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 sie 2011, 21:15 

Dołączył(a): 17 paź 2006, 18:03
Posty: 178
Lokalizacja: Zawiercie
Parkowanie na na tej ścieżce rowerowej i na ścieżce od Ogrodzieńca do Zawiercia samochodów to bardzo częsta sytuacja. W zasadzie nikogo to już nie dziwi. Ścieżka, którą przedstawiłaś na zdjęciu wg mnie jest wielką porażką, jazda na niej z rozsądną prędkością jest koszmarna. Cieszą się na pewno Ci, którzy zarobili na jej budowie, mieszkańcy - bo mają gdzie parkować i jak się poruszać pieszo. Rowerzyści - ponieważ ścieżka rowerowa tamtędy biegnie, są zobligowani przez prawo do jej używania. Dla mnie ten wymóg w tym miejscu jest po prostu żałosny.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 sie 2011, 22:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 paź 2005, 15:29
Posty: 678
Lokalizacja: Dalekie południe
A jej wykonanie z kostki, to skrajny debilizm. Proponuję wybrukować autostrady. Prawda, że bezpiecznie będzie się jeździło?

_________________
Niezależny Serwis Internetowy
Ojcowski Park Narodowy
www.opn.org.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 sie 2011, 11:21 

Dołączył(a): 05 mar 2005, 12:48
Posty: 340
Lokalizacja: Borowe Pole
ostatnio w naszej okolicy dużo się brukuje kostką - może o wpływ lokalnego producenta? a może po prostu kwestia estetyki ;)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 sie 2011, 18:03 

Dołączył(a): 30 kwi 2009, 08:35
Posty: 49
Lokalizacja: Zawiercie
Samą kostkę można zdzierżyć, choć nie chciałabym przeżyć z nią bliskiego spotkania i fakt to chyba mało ekonomiczne rozwiązanie, jednak najgorszy w tej ścieżce jest jej, nazwijmy to, kształt po całej długości...mówię tu o obniżeniach podjazdowych co ok 2 metry... można w połowie stracić cierpliwość :)


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 06:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Cytuj:
ostatnio w naszej okolicy dużo się brukuje kostką - może o wpływ lokalnego producenta? a może po prostu kwestia estetyki

Ostatnio dużo się brukuje w całym kraju :) Wykonanie ścieżki, podobnie jak wszelkich chodników i parkingów w okolicy, było obiektem przetargu publicznego a w takim nie ma możliwości wskazania konkretnego dostawcy. Wykonawca ma prawo wykonania z materiałów dowolnego producenta,byle spełniały wymagania postawione w projekcie.
Cytuj:
jednak najgorszy w tej ścieżce jest jej, nazwijmy to, kształt po całej długości...mówię tu o obniżeniach podjazdowych co ok 2 metry...
Te obniżenia to, jak nietrudno zauważyć wjazdy do posesji a obniżenie na ich odcinku krawężnika to nie fanaberie drogowców albo wpływ lobby kierowców ;)
Cytuj:
A jej wykonanie z kostki, to skrajny debilizm. Proponuję wybrukować autostrady. Prawda, że bezpiecznie będzie się jeździło?
Autostrady,jak nietrudno zauważyć mają nawierzchnię gładką jak stół [w teorii ;) ] Wyobraźcie sobie wykonanie asfaltowej nawierzchni o takiej geometrii jak na ogrodzienieckiej ścieżce: Rozkładarka do mas odpada. Robotnicy sypia asfalt łopatami a małe walce wykonują akrobacje aby wyprofilować wjazdy. Jakość takiej nawierzchni można sobie wyobrazić. Kostka przy niej to lustro. Na dodatek nawierzchnia asfaltowa byłaby co najmniej o jakieś 80% droższa od kostki. Czy asfalt byłby estetyczniejszy niż kolorowa kostka?

Sprawa parkowania na ścieżce to oczywiście inna bajka.

p.s nie pracuje u lokalnego producenta i nie należę do lobby kierowców :)

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 08:24 

Dołączył(a): 05 sie 2011, 18:51
Posty: 12
Oczywiście, to zupełnie niejurajskie, ale: moje pierwsze doświadczenie z drogami rowerowymi miało miejsce w Danii A.D. 1993 (fotka jest bardziej współczesna). Oni wówczas miel więcej kilometrów dróg rowerowych niż my, dróg krajowych i wojewódzkich łącznie. Ale warto może zalobbować, bo cykliści (jak masoni) są przecież siłą zdolną rządzić światem! :lol: Powoli coś się zaczyna zmieniać. Na razie w planach rozbudowy dróg przynajmniej uwzględnia się potrzebę wyznaczania ścieżek rowerowych! Co daje nadzieję, że za jakieś 20 lat, zmieni się i ich jakość i mentalność ludzi. Zresztą, przy zawrotnym tempie wzrostu cen paliwa, już wkrótce okaże się, że każdy jest cyklistą, a autostrady zupełnie niepotrzebne :lol:

P.S. Zupełnie poważnie rozważam, czy na takiego palanta parkującego na pasie rowerowym nie złożyć obywatelskiego donosu (fota na adres straży miejskiej), ale z drugiej strony... to jakieś takie nieteges. Co myślicie?


Załączniki:
duńskie drogi rowerowe.jpg
duńskie drogi rowerowe.jpg [ 130.24 KiB | Przeglądane 10362 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 09:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Bardzo ładna ścieżka ale jak widać nie ma na niej co 10 m zjazdu do posesji. Donos,nie wnikając w moralne dywagacje, nie przyniesie skutku bo w małej mieścinie członek straży miejskiej czy funkcjonariusz drogówki i łamiący prawo są skoligaceni/spowinowaceni/sąsiadami* Stąd nagminne i bezkarne parkowanie na zakazach,na podwójnej ciągłej i t.d. i t.p. Druga sprawa to niedouczenie kierowców.Na kursie najważniejsze jest parkowanie co do centymetra a nie jakieś ścieżki rowerowe.

*niepotrzebne skreślić

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 09:30 

Dołączył(a): 05 sie 2011, 18:51
Posty: 12
Racja racja drogi Aloksandrze. Zjazdów do posesji nie unikniemy. To wymagałoby planowania i wydatków na zupełnie innym poziomie niż obecny. Tymczasem nasz rodzimy roller coaster jest kompromisem europejskich (w tym dobrym znaczeniu) standardów z siermiężną rzeczywistością. Modernizacja dróg polega zazwyczaj na podniesieniu jezdni o kilkanaście centymetrów, stąd te niebotyczne krawężniki i chodniki jak szczyty Karpat. Jest to wewnątrz tej szalonej logiki całkiem rozsądne rozwiązanie, bo nie chciałbym - mieszkając przy tak modernizowanej drodze - mieć podwórka zalanego przez wodę spływającą z tak zmodernizowanej drogi nawet po niewielkim deszczu. A lokalni decydenci nie chcą mieć do czynienia z setką wściekłych mieszkańców po każdym deszczu. Rowerzyści, cóż, jakoś sobie poradzą, a jak sobie nie poradzą to zarobi protetyk. :mrgreen:
Poza tym, trudno się nie zgodzić, jeszcze kilka lat temu nie było nawet tego. Taplanie się w kałużach pobocza i inne tego typu atrakcje powoli zaczynami mieć za sobą. Niemniej dobre jest zawsze wrogiem lepszego.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 10:13 

Dołączył(a): 30 kwi 2009, 08:35
Posty: 49
Lokalizacja: Zawiercie
Chamorus_Polonorus napisał(a):
nasz rodzimy roller coaster

bardzo trafne określenie :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 sie 2011, 18:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
To nie forum budowlane żeby tutaj tłumaczyć wszystkie zawiłości. Warto jednak zapoznać się technologią w zakresie budowy dróg, z WTWiO i z kilkoma jeszcze papierami, niezbyt jednak pasjonującymi jako lektura, zanim zrzuci się winę na lokalnych decydentów. To w tych papierach są między innymi określone wysokości krawężników. Nasze przepisy w tej materii z każdym dniem zbliżają się do stawianych tutaj za wzór rozwiązań europejskich więc raczej to nie sołtys jest winien :)

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 12 sie 2011, 08:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011, 14:54
Posty: 16
Lokalizacja: Miasto św.Wieży / Kroczyce
Chamorus_Polonorus napisał(a):
Racja racja drogi Aloksandrze. Zjazdów do posesji nie unikniemy. To wymagałoby planowania i wydatków na zupełnie innym poziomie niż obecny. Tymczasem nasz rodzimy roller coaster jest kompromisem europejskich (w tym dobrym znaczeniu) standardów z siermiężną rzeczywistością. Modernizacja dróg polega zazwyczaj na podniesieniu jezdni o kilkanaście centymetrów, stąd te niebotyczne krawężniki i chodniki jak szczyty Karpat. Jest to wewnątrz tej szalonej logiki całkiem rozsądne rozwiązanie, bo nie chciałbym - mieszkając przy tak modernizowanej drodze - mieć podwórka zalanego przez wodę spływającą z tak zmodernizowanej drogi nawet po niewielkim deszczu. A lokalni decydenci nie chcą mieć do czynienia z setką wściekłych mieszkańców po każdym deszczu. Rowerzyści, cóż, jakoś sobie poradzą, a jak sobie nie poradzą to zarobi protetyk. :mrgreen:
Poza tym, trudno się nie zgodzić, jeszcze kilka lat temu nie było nawet tego. Taplanie się w kałużach pobocza i inne tego typu atrakcje powoli zaczynami mieć za sobą. Niemniej dobre jest zawsze wrogiem lepszego.

A gdyby tak remontując drogę poszerzyć ją o dwa/trzy metry i na wspólnej powierzchni asfaltu wydzielić pas dla rowerzystów, a chodnik zostawić szerokości 1,5 m. :D Na ścieżce nie mogły by parkować samochody, a szerokość chodnika nie pozwalałaby na parkowanie ich na nim ;).
Drugie spostrzeżenie do odwiecznego problemu kostka/asfalt, kostka szybciej wysycha po rzęsistych deszczach natomiast gdy jest położona stroną fazowaną do ziemi to jak ładnie ujął alkosander jest jak lustro i jeździ się po niej bez mikro drgań.

_________________
Don`t drive faster than your angel can fly
Obrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 sie 2011, 09:55 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Tak więc tu wraca odwieczne pytanie : "Robimy po to żeby było czy robimy dobrze ? " Jakieś dwa lata temu wczesnym rankiem zatrzymał mnie patrol Policji na Fugasówce powodem było właśnie to dlaczego nie jadę ścieżką rowerową. Zaproponowałem aby pan Policjant przejechał sie kawałek rowerem po tej ściezce to się dowie dlaczego. Skorzystał... Po około 150 metrach przejażdzki powiedział "jestem w stanie zrozumieć dlaczego"... i zostałem ... pouczony ;).
Mam wrażenie, że wiele tych inwestycji jest robionych na takiej zasadzie jak ostatnio usłyszałem w rozmowie o ulicy Leśnej w Zawierciu: "Mamy pieniądze i musimy je wydac żeby nas głowa nie bolała..." :mrgreen:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 15 maja 2024, 17:29


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL