Teraz jest 16 cze 2024, 09:45




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 47  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 24 sty 2013, 21:43 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
peterka71 napisał(a):
Moje byly regle polsportu na pocz l80tych z wiazaniami typu kandahar-taka sprezyna na piete.narty zjazdowe ale..w/w wiazania stosowane i uznawane sa w bardziej ekstremalnej odmianie biegowek.szerszych od bc.

Też miałem takie Regle. Niebieskie były. I wiązania sprężynowe. Albo zjeżdzałem na nich albo slużyły jako biegówki. Robiło się pętlę po polach koło domu. Pierwsza połowa lat 80-tych. Udawałem J.Łuszczka :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 25 sty 2013, 21:27 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Wydawało by się że są wyśmienite warunki, bo warstwa sporawa i nieprzewiana. Jednak pod kilkucentymetrową warstewką puchu jest centymetrowy lód (skorupa) która kruszy się pod nartą. Często przy głębszym zapadnięciu lód obija się o buty, a przy zjeździe jest to dość bolesne. Upadek też nie jest miły.
Dziś miałem okazję wędrować po polu na którym rolnik przeprowadził zabieg (natleniania), po prostu jeździł zostawiając piękne ślady

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 26 sty 2013, 20:42 

Dołączył(a): 28 lut 2012, 22:51
Posty: 1
extra fotki z traski w Żelazku coraz bardziej podoba nam się okolica i możliwości które się rodzą w okolicy


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 27 sty 2013, 22:30 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Straszą wiosną więc wybrałem się na spacerek po obiadku.


Załączniki:
Krztynia na Piecu
1.jpg
1.jpg [ 92.25 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 170.92 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 193.12 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 154.1 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 52.74 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
niby jaskinia
6.jpg
6.jpg [ 110.58 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
jedyna taka skałka w dolinie Krztyni
7.jpg
7.jpg [ 280.71 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 284.49 KiB | Przeglądane 3893 razy ]
111.jpg
111.jpg [ 150.58 KiB | Przeglądane 3893 razy ]

_________________
TJ
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 28 sty 2013, 09:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2005, 19:19
Posty: 15
Lokalizacja: Gliwice
Cześć, kilka obrazków z inauguracji sezonu zimowego.
26.01.2013...ok.19km wokół Ryczowa.
Bardzo fajne warunki na drogach leśnych, na otwartych przestrzeniach - łamliwa lodoszreń.
Byle więcej tak fajnych wycieczek...


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 28 sty 2013, 17:30 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 631
Lokalizacja: Dupice
Uwaga. Nie polecam trasy narciarskiej Hotelu ostaniec. Najgorsza trasa jaką jechałem w życiu!

To w ogóle nie powinno się nazywać trasą narciarską!
- zero przygotowań!
- źle poprowadzona trasa! Trasa dwukrotnie przebiega przez grzbiet skał kroczyckich, 2 bardzo ostre zjazdy i 2 ostre podejścia. Ja zjechałem i wjechałem ale tylko dlatego, że na deskach jeżdżę od lat, reszta ekipy obijała się o drzewa. Zjazdy w rynnie między drzewami i ostre zakręty są niebezpieczne. Bez problemu można się tam połamać. Bez problemu można by było poprowadzić szlak po grzbiecie np. na Górę Grodzisko
- trasa biegnie przez 200-300 metrów drogą asfaltową! (absurd jeździć na biegówkach po drodze po której jeżdżą auta)
- i co najgorsze.... dosłownie każda, ale to każda leśna droga gdzie tylko można wjechać terenówką jest przeorana. Widać zabawa przednia. Wszystkie drogi rozjechane, ślady biegówek uchowały się tyko na oddcinkach gdzie terenówka nie wjedzie. Po prostu horror. Świeże weekendowe ślady, tyko czekałem aż ktoś wyjedzie z za zakrętu i będę mógł zrobić fotografię tablicy rejestracyjnej. Niestety nie udało się.

Omijajcie Podlesice z daleka. Hotel nie dba o trasę nawet w 1%. Dużo lepiej było by zatrzymać się w Niegowonicach i pośmigać w tamtej okolicy niż jechać taki kawał po to by walczyć z koleinami po 4x4 i ostrymi zjazdami z zakrętami między drzewami.

Wykreślił bym tą trasę z map bo tylko człowiek się zdenerwował zamiast relaksować.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 28 sty 2013, 18:33 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 28 sty 2013, 23:19 

Dołączył(a): 12 maja 2007, 19:06
Posty: 139
Lokalizacja: Zawodzie k/Poczesnej
Skoro tyle cyrku dookoła, to może lepiej iść po prostu do lasu i pospacerować bez śladu. Ja praktykuje to od kilku lat i jestem bardzo zadowolony. I u mnie co prawda zdarza się, że ślady z poprzednich dni są zadeptywane (nawet często) ale zawsze można zrobić kolejny obok poprzedniego lub pójść inną dróżką. Dla przykładu dzisiaj wyskoczyłem na mniej więcej 30kilometrową wycieczkę i tylko 200metrowy odcinek śladu z poprzedniego wypadu rozjechany był przez jakiegoś quada. Tak więc nie jest źle!

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 29 sty 2013, 08:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6900
Lokalizacja: Śląsk
Jasne, zawsze tak robię ale teraz nie ma dobrych warunków, jest przekładaniec - stary śnieg/skorupa/nowy śnieg. W pojedynkę nieciekawie, większą grupa owszem. Piszę oczywiście o chodzeniu poza śladem czy drogami leśnymi.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 30 sty 2013, 20:38 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Szybko kończą się problemy zadeptywania śladu. W weekend ani śladu śniegu.

_________________
TJ


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 30 sty 2013, 20:58 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 30 sty 2013, 22:08 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 631
Lokalizacja: Dupice
Hej.
Z racji że śnieg topnieje w oczach na weekend wybieram się na dwa dni na biegówki w wyższe góry. Jaką trasę możecie polecić tak aby nocować z soboty na niedziele w jakimś fajnym przytulnym schronisku? Trasa musi być bardziej biegówkowa. Łagodne podejścia. Do 25km w jedną stronę.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 30 sty 2013, 22:27 

Dołączył(a): 26 sty 2012, 19:17
Posty: 812
post skasowany na życzenie usera /Michał


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 31 sty 2013, 21:23 

Dołączył(a): 05 mar 2008, 22:32
Posty: 163
Lokalizacja: Sosnowiec
W Podlesicach tuż obok budynku Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury powstał szlak narciarstwa biegowego. Trasę wytyczono w ramach projektu „Ochrona i racjonalne udostępnienie Specjalnego Obszaru Ochrony Siedlisk Natura 2000, Ostoja Kroczycka, w tym rezerwatu przyrody Góra Zborów”, realizowanego w ramach Działania 5.5. Dziedzictwo przyrodnicze Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013.

Początek wytyczonego szlaku dla narciarzy biegowych ma miejsce na parkingu obok budynku Centrum. Łączna długość trasy to 15 kilometrów przebiegająca wzdłuż malowniczych terenów Ostoi Kroczyckiej i miejsc przyległych do niej. Na trasie umieszczono 4 tablice informacyjne zawiercające mapę szkalu.

Oznakowanie szlaku narciarskiego stanowią trzy poziome stykające się paski: zewnętrzne w kolorze pomarańczowym, a środkowy w kolorze czarnym namalowane na pniach drzew i innych obiektach terenowych.

Wszystkich miłośników nart biegowych oraz osoby zainteresowane tą dyscypliną sportu zapraszamy do Podlesic. Narty biegowe to nie tylko sposób na zdrowy i aktywny wypoczynek, ale również pełny relaks na łonie natury i miłe wspominanie zimy w Podlesicach.

http://www.podlesice.org.pl/aktualnosci/215/


Załączniki:
985.jpg
985.jpg [ 276.54 KiB | Przeglądane 4006 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 31 sty 2013, 21:30 

Dołączył(a): 19 paź 2009, 13:16
Posty: 39
Lokalizacja: Czeladź
Szkoda, że nikt o pętli nie pomyslał. Trasa aż się o to prosi.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 47  Następna strona

Teraz jest 16 cze 2024, 09:45


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL