Teraz jest 13 maja 2024, 01:20




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 lut 2008, 11:05 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
:evil: :evil: :evil:
12 - 15 czerwca 2008OFF-ROAD PL CAMP 4x4OFF-ROAD PL CAMP odbędzie się w Podlesicach koło Zawiercia. O wyborze lokalizacji zdecydowała atrakcyjność pobliskich terenów, świetna dla rekreacyjnej jazdy. Opracowane na tę okazję trasy wyprawy to m.in. okolice Kroczyc, Ogrodzieńca, zamku w Morsku. Dla każdej grupy uczestników przygotowano specjalne atrakcje i konkurencje sprawnościowe - paintball, "liny", strzelanie z łuku. Będzie można także wziąć udział w grze nawigacyjnej, doskonalić swoje umiejętności w jeździe terenowej, czy pościgać się podczas "czasówek". Impreza przeznaczona jest dla całych rodzin, które wspólnie będą mogły uczestniczyć w konkurencjach. W OFF-ROAD PL CAMP może wziąć udział każdy, kto posiada "terenówkę" lub SUV-a. Trasy zostały opracowane z myślą o tym, aby ci, którzy jeszcze nie mieli ku temu okazji, mogli poznać możliwości swoich samochodów. Obok sportowej rywalizacji OFF-ROAD PL CAMP to duży, rodzinny piknik, na którym każdy znajdzie coś dla siebie - będą liczne atrakcje dla dzieci, miniquady, koncerty, gry i zabawy. CAMP ma szansę stać się jednym z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Główną ideą imprezy jest nieco "luźniejsze" potraktowanie tematu off-roadu i popularyzacja tej dziedziny sportu wśród osób, które posiadają już samochody terenowe, ale jeszcze nie testowali ich w terenie. OFF-ROAD PL CAMP odbędzie się w dniach 12-15 czerwca, ale już teraz można zgłaszać chęć wzięcia w nim udziału.Organizator: OFF-ROAD PL Magazyn 4x4Gdzie: Podlesice (Jura Krakowsko-CzęstochowskaKontakt: Michał BugajskiTel: +48 124 122 675 w.23Fax: +48 124 122 675 w.21e-mail: camp@off-road.plSzczegółowe informacje o imprezie znajdziesz na stronie:http://www.camp.off-road.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 11:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
no i co psujesz ludziom humor z rana? :P

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 12:23 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9171
Lokalizacja: Włodowice
A ja napiszę w ten sposób - wiem o tym projekcie od dość dawna i powiem że nie wywołuje on u mniej jakiś zbytnich emocji, ot jeszcze jedna typowo komercyjna impreza w Podlesicach.

Dokładnie ocenić imprezę można tylko i wyłącznie znając dokładny przebieg trasy którą uczestnicy będą się poruszali, gdzie odbędą się jakieś trudniejsze próby terenowe itp.
Może akurat wszystko będzie bardzo dobrze przemyślane i uzmysłowi coraz liczniejszej rzeszy posiadaczy 4x4 że trzeba środowisko szanować i nie można pojechać gdzie się chce.

Co innego gdyby to był rajd w stylu PolandTrophy rozegrany na cennych terenach parku krajobrazowego np. kto pierwszy objedzie szczytami G. Zborów, Kołoczek i Aptekę - wtedy to można by wszczynać nie tyle alarm, ale i radykalne bojówki organizować.

Z rozwojem i kanalizowaniem off-roadu musimy się liczyć i pojawiają się już pierwsze zapowiedzi unormowania sytuacji (dla osób nie w temacie - obowiązuje zakaz ruchu pojazdów mechanicznych, z wyjątkami określonymi w przepisach, na terenie lasów, rezerwatów i PN, natomiast nie ma zakazu poruszania się drogami polnymi).

p.s.

Reasumując żeby moja wypowiedź została odebrana właściwie:
- nie jestem zwolennikiem organizowania takiej masówki na Jurze (niezależnie czy to off-road, czy koncert, czy ...)
- nie oceniam na plus, czy minus projektu do póki nie poznam dokładnego programu i roadbooków

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 13:24 
Co ma Jura z tego, że rozjeżdżają ją samochodami i motorami? Co mają samochodziarze i motocykliści z tego, że rozjeżdżają Jurę? Optymistyczna odpowiedź brzmi: nic. Relistyczne ujęcie: Jura traci, barbarzyńcy są zadowoleni.


Gora
  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 17:05 

Dołączył(a): 13 wrz 2007, 11:01
Posty: 64
Lokalizacja: Śląsk
Kilka nieprzychylnych cytatów oczywiście musiało się pojawić; w sumie jest to trochę zrozumiałe, lecz powiem tak: jak byście posmakowali tej świetnej jazdy po terenie to co niektórzy może by zmienili trochę swój punkt widzenia. Tak się wyszaleć to po prostu piękna sprawa jest.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Kamill napisał(a):
Kilka nieprzychylnych cytatów oczywiście musiało się pojawić; w sumie jest to trochę zrozumiałe, lecz powiem tak: jak byście posmakowali tej świetnej jazdy po terenie to co niektórzy może by zmienili trochę swój punkt widzenia. Tak się wyszaleć to po prostu piękna sprawa jest.


Dziś mam dobry dzień, nie będę nikogo obrażał 8)

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 18:21 
Kryterium "posmakowania" jest bardzo egoistyczne. Pozostał jeszcze rozum, odpowiedzialność, wrażliwość ekologiczna i poświęcenie cząstki siebie dla innych. Nie życzę przyjemności.


Gora
  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
zobaczymy jaka trasa, może wszystko będzie zorganizowane przez cywilizowanych ludzi


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 21:42 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Właśnie ci cywilizowani są najgorsi. "Dzikusom" niszczenie przyrody dla przyjemności nie przychodzi do głowy :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 21:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
jak my ich pałą za jazdę autem w Podlesicach to kto jest wtedy cywilizowany a kto dzikus ? :roll:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2008, 23:31 

Dołączył(a): 13 wrz 2007, 11:01
Posty: 64
Lokalizacja: Śląsk
markpm napisał(a):
Kamill napisał(a):
Kilka nieprzychylnych cytatów oczywiście musiało się pojawić; w sumie jest to trochę zrozumiałe, lecz powiem tak: jak byście posmakowali tej świetnej jazdy po terenie to co niektórzy może by zmienili trochę swój punkt widzenia. Tak się wyszaleć to po prostu piękna sprawa jest.


Dziś mam dobry dzień, nie będę nikogo obrażał 8)

Ulży sobie jak chcesz...jak masz sie dzięki temu lepiej poczuć, zawsze jest ciekawie poznać punkt widzenia innych. A co do przyrody to też nie jest tak, że jest mi ona obojętna. Uważam tylko, że jednorazowy rajd na tym terenie nie przyczyni się do totalnego wyniszczenia otoczenia i Bóg wie czego jeszcze jak niektórzy myślą/piszą. Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2008, 09:12 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9171
Lokalizacja: Włodowice
Kamill napisał(a):
A co do przyrody to też nie jest tak, że jest mi ona obojętna. Uważam tylko, że jednorazowy rajd na tym terenie nie przyczyni się do totalnego wyniszczenia otoczenia i Bóg wie czego jeszcze jak niektórzy myślą/piszą.


Po kolei:

1.
to nie jest rajd, ponieważ jest formalny zakaz organizacji takowych na terenie PK,

2.
jednorazowy rajd, czyli przejazd xx lub xxx samochodów terenowych po tej samej trasie w ciągu 1-2 dni może wyrządzić kolosalne szkody, szczególnie że na rajdach ciśnienie bierze górę nad rozsądkiem i część załóg nie myśli co robi. Skrócić sobie drogę przez młodnik, czy zaorane pole - w czym problem, przecież jestem na rajdzie, to nie moje podwórko, płacę to mogę itp. :evil: I tu akurat wiem doskonale co piszę...

Dlatego też:
- wszelkie rajdy i próby/trasy techniczne, czyli jazda mniej lub bardziej sportowa, powinny być rozgrywane poza terenem chronionym, najlepiej w starych kamieniołomach/piaskowniach, na terenach zrywki drzewa itp.
- spokojne wyjazdy turystyczno-krajoznawcze których trasa biegnie drogami wykorzystywanymi rolniczo prowadzone przez doświadczonych i znających teren ludzi szkody środowisku nie wyrządzą.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 lut 2008, 09:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2007, 23:37
Posty: 253
Lokalizacja: obywatel świata
Mariusz napisał(a):
12 - 15 czerwca 2008OFF-ROAD PL CAMP 4x4OFF-ROAD PL CAMP odbędzie się w Podlesicach koło Zawiercia. O wyborze lokalizacji zdecydowała atrakcyjność pobliskich terenów, świetna dla rekreacyjnej jazdy.


Michał napisał(a):
- spokojne wyjazdy turystyczno-krajoznawcze których trasa biegnie drogami wykorzystywanymi rolniczo prowadzone przez doświadczonych i znających teren ludzi szkody środowisku nie wyrządzą.


Miejmy nadzieję, że będzie tak jak napisane. Czyli głównie rekreacja. Może da się wszystko zorganizować tak by wszyscy byli zadowoleni. Pomimo tego, że:"Jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził."

Myślę, że trzeba spokojnie czekać na dokładniejsze informacje.

P.S.
Mam nadzieję, że rekreacyjna jazda to w przybliżeniu wyjazd turystyczno-krajoznawczy, ale nie mam pewności.

_________________
http://www.juraonline.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 lut 2008, 12:20 

Dołączył(a): 02 lut 2007, 17:58
Posty: 20
Lokalizacja: Zawiercie
Nie chcę wprowadzać pesymistycznej atmosfery, ale jeśli mam być szczery to rozjadą nam Jurę... :( Bo tego typu " zabawy" często sie tak kończą... Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że organizatorem jest człowiek znający sie na rzeczy :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2008, 13:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3646
Tak, niech sobie przejadą i przetrą szlaki dla przyszłych ekip w quadach i terenówkach :? Objadą sobie skałkę wokoło, pooglądają i przy okazji rozjadą murawy, ale przecież skałki nie ruszyli i przyrodę zobaczyli - wszystko OK...

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 13 maja 2024, 01:20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL