Teraz jest 28 mar 2024, 09:27




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 47  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2006, 22:24
Posty: 264
W Żelazku i Śrubarni 5 - 20 cm śniegu . Pięknie biało

Kilkanaście kilometrów wytyczonych tras . Trochę sztywny śnieg ale i tak super


Załączniki:
IMAG3655A.jpg
IMAG3655A.jpg [ 302.18 KiB | Przeglądane 4966 razy ]
IMAG3653A.jpg
IMAG3653A.jpg [ 291.14 KiB | Przeglądane 4966 razy ]
IMAG3652A.jpg
IMAG3652A.jpg [ 298.14 KiB | Przeglądane 4966 razy ]
IMAG3649A.jpg
IMAG3649A.jpg [ 338.77 KiB | Przeglądane 4966 razy ]
IMAG3646A.jpg
IMAG3646A.jpg [ 271.65 KiB | Przeglądane 4966 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 17:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
Dzisiaj bylem w Przewodziszowicach ( trasa Przewodziszowice-Pustelnia w Czatachowej). Amatorów biegówek dość dużo. Jeżdżą rodzice z dziećmi i nastolatki. Po drodze mijałem ekipę, prawdopodobnie z MDK w Żarkach, filmującą grupę biegaczy. Kilkanaście centymetrów lekko zmrożonego śniegu, to jest to "co tygrysy lubią najbardziej". Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie kilku debili, którzy nie zważając na postawione znaki i tłum ludzi na nartach uparli się, aby z okien mechanicznych rydwanów pokazać swoim Dulcyneom "piękne okoliczności przyrody". Jeden debil potrafi zniszczyć założony ślad i wygnieść w śniegu głębokie koleiny, a ja w ciągu godziny spotkałem dwóch takich.
Byłem także w Rzędkowicach, ale tutaj tylko spacerowałem. W tym miejscu sytuacja odnośnie zmotoryzowanych debili jest podobna. Na pieszej ścieżce turystycznej wzdłuż skałek, jakiś inteligenty inaczej zrobił guadem głębokie koleiny. Na tzw" Boisku" pozwolił sobie na kręcenie bączków, zrywając śnieg wraz z ziemią. Podobny stan przedstawia wyznaczona trasa narciarska Rzędkowice-Podlesice ( zielony szlak rowerowy). Tam też są wygniecione koleiny. Nie wiem czy, ktoś w ogóle panuje na tymi szlakami narciarskimi i dba o ich jakość, czy cała inwencja osób odpowiedzialnych kończy się na oznaczeniu ich w terenie.

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 18:27 

Dołączył(a): 02 sty 2008, 20:49
Posty: 629
Lokalizacja: Dupice
Może zacząć strzelać? W Ryczowie i Czarnym Lesie to samo. Mijało nas 4 quadowców, którzy zrywali śnieg i niszczyli założony przez kogoś wcześniej ślad. Nam została jazda po koleinach. W Czarnym Lesie wszystkie drogi zryte przez qady lub terenówki myśliwych. Cieżko o dziewiczą zaśnieżoną drogę w środku lasu... słabo.... :(


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Teurgus napisał(a):
Podobny stan przedstawia wyznaczona trasa narciarska Rzędkowice-Podlesice ( zielony szlak rowerowy).


Całkiem możliwe, że to nasi dzielni GOPRowcy byli na objeździe :wink: , zdarzyło mi się ich widzieć paradujących np. na Zborowie.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 19:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Dziwne, że ktoś odważył się jeździć po drogach pojazdem z silnikiem... :roll:

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 19:43 

Dołączył(a): 05 sty 2015, 17:24
Posty: 11
Żelazko super! Sporo śniegu na odkrytych przestrzeniach w słońcu śnieg tępy i ciężki, mimo pociągniętych śladów. W leśnych duktach śniegu mało, można trafić na kamienie bądź ziemię ale tutaj śnieg zdecydowanie szybszy niestety i tutaj ślad został częściowo zniszczony przez nawiedzonych na kładach nie mają żadnych skrupułów nawet nie przeszkadzają im ludzie na trasie, inną też część trasy zniszczyła wycieczka konna, wybrali sobie trasę narciarską jakby nie było innych ścieżek jakiś koszmar. Tras jest przygotowanych sporo rozpoczynają się tradycyjnie od Ośrodka Narciarskiego w Żelazku można znaleźć coś dla siebie. Ludzi troszkę było. Poniżej fotki o warunkach...


Załączniki:
IMG_9305.jpg
IMG_9305.jpg [ 302.79 KiB | Przeglądane 4894 razy ]
IMG_9301.jpg
IMG_9301.jpg [ 249.91 KiB | Przeglądane 4894 razy ]
IMG_9279.jpg
IMG_9279.jpg [ 241.33 KiB | Przeglądane 4894 razy ]
IMG_9275.jpg
IMG_9275.jpg [ 230.1 KiB | Przeglądane 4894 razy ]
Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 01 lut 2015, 22:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
markpm napisał(a):
Dziwne, że ktoś odważył się jeździć po drogach pojazdem z silnikiem... :roll:

Nie bardzo rozumiem. Czy jest to zwrócenie mi uwagi, że się niepotrzebnie czepiam, bo przecież jak jest droga to powinno się po niej jeździć? Jeżeli dany trakt wyznaczono, jako narciarską trasę biegową, postawiono znaki i odpowiednio ją oznaczono, to powinno się ją traktować właśnie, jako trasę biegową, a nie tor dla quadów. Przejeżdżanie po takich trasach pojazdami mechanicznymi i ich niszczenie jest zwykłym chamstwem i brakiem kultury snobów korzystających z tych pojazdów. Usprawiedliwieniem byłaby sytuacja gdyby innego dojazdu nie było, ale przy tak gęstej sieci dróg publicznych dojazd nimi, choć nieco dłuższy, jest znacznie bardziej komfortowy.
Robert napisał(a):
Teurgus napisał(a):
Podobny stan przedstawia wyznaczona trasa narciarska Rzędkowice-Podlesice ( zielony szlak rowerowy).


Całkiem możliwe, że to nasi dzielni GOPRowcy byli na objeździe :wink: , zdarzyło mi się ich widzieć paradujących np. na Zborowie.

Odnośnie GOPR, to nie słyszałem, aby wczoraj lub dzisiaj w rejonie Skał Rzedkowickich były prowadzone jakieś działania, zmuszające GOPR do jeżdżenia po narciarskich trasach biegowych w terenie oznaczonym, jako Obszar Chroniony Natura 2000. Rozjeżdżanie tras narciarskich zimą, a ścieżek rowerowych latem, to nie jest najlepsza reklama dla Jury.

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 02 lut 2015, 18:12 

Dołączył(a): 05 sty 2015, 17:24
Posty: 11
Teurgus popieram Cię w stu procentach w kwetiach niszczenia tras biegowych i rowerowych. Myślę, że czas wreszcie coś z tym problemem zrobić, bo nie może być tak, że jednostki będą niszczyć to co służy i przyciąga w rejon Jury o wiele więcej ludzi, którzy chcą czynnie odpocząć w fajnej scenerii tego zakątka.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 08 lut 2015, 19:29 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Śniegu nasypało sporo, drzewa ośnieżone, ludzi mało - jak to na Jurze o tej porze roku. Przyjemne warunki dla biegaczy.


Załączniki:
biegówki.JPG
biegówki.JPG [ 99.83 KiB | Przeglądane 4647 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 08 lut 2015, 22:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
grzehu napisał(a):
Śniegu nasypało sporo, drzewa ośnieżone, ludzi mało - jak to na Jurze o tej porze roku. Przyjemne warunki dla biegaczy.

Od chwili kiedy pojawił się śnieg, codziennie jestem na biegówkach. Śniegu teraz faktycznie jest dużo i warunki dla narciarstwa biegowego są idealne. Przeważnie biegam na trasie z Przewodziszowic, bo mam tu najbliżej i dalej ( Czatachowa, Trzebniów, Ostrężnik). Stwierdzam, że zarówno w tygodniu jak i w weekendy ludzi jest dużo. Dzisiaj na trasie do Czatachowej w przeciągu 4 godzin popołudniowych spotkałem 12 narciarzy. Przy wyjeździe z Przewodziszowic natknąłem się jeszcze na na grupę 6 osób zmierzających na trasę biegową z wypożyczalni nart Pana Jakóbczaka. Ja uważam, że ludzi na Jurze o tej porze roku jest naprawdę dużo. Pamiętam jak 5-6 lat temu zakładałem ślad w dziewiczym śniegu i nie spotykałem po drodze nikogo. O narciarzach nawet nie wspomnę.

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 08 lut 2015, 23:56 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
Piszesz pewnie o trasach na tych "asfaltowych ścieżkach" w lesie? Jeśli tak, to rozumiem skąd ten ruch. Jeśli okaże się , że chodzi o inne szlaki, to będę zdziwiony.
W zeszłym tygodniu spotkałem jednego biegacza w okolicach Rzędkowic i ... jednego gościa z dubeltówką w szczerym polu. Widok jednego i drugiego zaskoczył mnie tak samo.

PS Jeśli połączymy te moje spotkania w logiczną całość... to już chyba wiem dlaczego w mojej okolicy jest mniej biegaczy :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 09 lut 2015, 09:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 gru 2014, 15:59
Posty: 37
Lokalizacja: Myszków
grzehu napisał(a):
Piszesz pewnie o trasach na tych "asfaltowych ścieżkach" w lesie? Jeśli tak, to rozumiem skąd ten ruch.

Piszę własnie o tych trasach, chociaż nie bardzo je lubię ze względu na duża ilość ludzi właśnie. Niestety mam tutaj najbliżej i dlatego z nich korzystam. Kilka lat temu próbowałem jeździć trasą biegową wyznaczoną spod Centrum Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Jury w Podlesicach i trasą od skałek rzędkowickich do Podlesic, ale zniechęciłem się z powodu kolein i dzików. Zazwyczaj jeżdżę sam i mimo, że strachliwy za bardzo nie jestem, to po spotkaniu z dzikami nogi miałem miękkie.
grzehu napisał(a):
jednego gościa z dubeltówką w szczerym polu

Jak weźmiesz pod uwagę to co na napisałem wyżej, widok gościa z dubeltówka nie będzie Cię dziwił :mrgreen: .

_________________
„Logika zaprowadzi cię z punku A do punktu B. Wyobraźnia zaprowadzi cię wszędzie” Albert Einstein
Nasze podróże http://karawanier.pl/


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 09 lut 2015, 09:58 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Spokojnie, dziki są albo bardziej przestraszone od Ciebie, albo olewają ludzi zupełnie. Zdecydowaną ostrożność trzeba zachować w okresie odchowywania młodych, choć wtedy i tak nie zaatakują bez zagrożenia ze strony człowieka.

Druga sprawa że mając "szersze" narty nie ograniczają Was, w sensie biegaczy, szlaki - cały teren stoi otworem. Zgubić się u nas ciężko, mapy dokładne każdego zakątka są, GPSy + mapy/ortofotomapy online...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 09 lut 2015, 11:10 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
W Podlesicach jest wytyczona jakaś trasa i założony ślad? Byłem w ubiegłych latach kilka razy i oprócz tabliczki z informacją, że jest trasa dla biegówek wokół hotelu to żadnej przygotowanej trasy tam nie było.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Biegówki...
PostNapisane: 09 lut 2015, 11:14 

Dołączył(a): 13 lis 2012, 23:21
Posty: 358
Lokalizacja: Włodowice
MiCzel napisał(a):
W Podlesicach jest wytyczona jakaś trasa i założony ślad?


taa, przeze mnie (a właściwie przez żonę) :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 47  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 09:27


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL