Teraz jest 28 mar 2024, 11:20




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2007, 15:23 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
raz byłem na Kubalonce w Wiśle na trasie biegowej, nieźle przygotowanej przez specjalny ratrak z śladem na końcu. Jezda była bardzo szybka, łatwa i przyjemna - ok 10km zrobiliśmy w niecałe 2 h bez większego zmęczenia. A np: na nieprzetartej jurze zasypanej śniegiem po kolana można brnąć z pół dnia. Kiedyś wybrałem się na biegi w lasy pradelskie i już od samego początku jechałem po mocno ubitej i wyślizganej rynnie po kołach ciągnika - gnałem jak bobslejista.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 18:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
W katowickim Makro są biegówki i buty, ceny nart ok. 300 zł, buty 160-200 zł, Fischery, Rossignole i jeszcze jakaś firma ale nie pamiętam, cen kijków nie sprawdziłem, nie rozglądałem się za nimi, nie znam się na obecnych modelach ale bardzo przyzwoicie wszystko wyglądało, ja mam jeszcze buty sprowadzone z Czeskiego Cieszyna w okresie upadku komuny i z zazdrością na nówki spoglądałem :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 18:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Moje narty źle się sprawdzają w takiej rynnie, bo są szerokie, leżałbym nie wiem ile razy. Zdecydowanie tylko nieprzetarty śnieg. Nawet po własnych śladach wcale nie jest lepiej, bywało tak, że szybciej było obok zasuwać.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 18:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
masz śladówki - tzn. nie biegowki tylko te szersze ? możesz porównać jazdę na nich do biegówek ? nie znam się za bardzo a będę zmieniał sprzęt to może warto przemyśleć ?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 18:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Pojęcie długich dystansów nie jest jednoznaczne... jako człowiek bywały w górach wiesz na pewno bardzo dobrze,że dystans nie jest tu najważniejszy. Kilka kilometrów może dać w kość jeśli w zimnie brnie się w śniegu i wcale się tego nie wstydzę :D choć dla innych to może być spacer.W sumie wycieczka liczyła około 10-12 km bo na Smoleniu nie padłem w zaspę i nie przeleżałem do wiosny tylko wróciłem do domu.


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 19:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
oczywiście, co prawda z własnego doświadczenia wiem na jak wiele pozwala świetna kondycja + odpowiedni ubiór i doświadczenie, wiem bo zostały mi tylko ubiór i doświadczenie :|

co myślicie o tych butach i nartach w drugiej aukcji, czy to dobry sprzęt i czy nie jest do za dużo na Jurę ?
http://www.allegro.pl/item269075900_but ... mark_.html


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 19:50 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
daj spokuj to jakiś kosmos, wyglądają jak buty do snowboardu.
Ja zaczynałem na strasznie kiepskim sprzęcie za ok (100 zł cały kpl.) ale to było straszne buty bardzo szybko przemakały i marzły dalej pękały. zapinania wyrywały się w trakcie wycieczki. Narty w trakcie sezonu złamały się na bardzo częstych zagłębieniach przykrytych śniegiem których na jurze nie brakuje.
Dopiero jak zainwestowałem w nowszy firmowy sprzęt zaczeło mi to naprawdę sprawiać przyjemność, trasy zaczeły się wydłużać i miejsca były coraz bardziej wyszukane i trudne. A ta oferta makro jest ok. bo widziałem


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 20:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
naczytałem się trochę o back country itd. fajnie to wygląda ale chyba będę celował w coś pośrodku między wąskimi biegówkami i BC, może Marek się pochwali na czym jeździ :wink:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lis 2007, 06:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Robert, chwalić się nie ma czym. Mam Sporteny Ranger, długie na 192cm (najdłuższe jakie są), wymiary 68/60/62 o ile pamiętam, a więc bardzo szerokie nawet jak na śladówki, do tego buty Fischer BCX6. Kupiłem możliwie najszersze w nadziei, że będę po powierzchni śniego zasuwał... A takiego! W takim śniegu jak jest obecnie brodzę mniej więcej za kostkę, w puchu spokojnie do połowy łydki, nigdy jednak nie wpadłem do kolan. Rangery mają łuskę wycinaną w powierzchni ślizgu i stalowe krawędzie wokół całej narty. Jedno z drugim niespecjalnie się sprawdza, jak mi kiedyś mówiono, ale nie wierzyłem. Narty krawędziowane - tylko łuska wypukła ma być. Łuska wycinana ma za słabe trzymanie.
Narty mają tą właściwość, że odciążone wyjeżdżają prawie na powierzchnię śniegu, nie trzeba ich wyciągać, ani nic takiego. Super, tyle, że po przeniesieniu ciężaru ciała narta szybko idzie wgłąb śniegu, czasami gwałtownie się zapada zatrzymując się zupełnie. Ślad jaki zostawiam wcale nie przypomina dwóch równych kresek jak na zdjęciach Adama, tylko wygląda jak ścieżka po przejściu stada dzików. W związku z tym jazda po własnym śladzie nie jest wcale lepsza, a czasami jest nawet gorsza niż jazda obok, w nienaruszonym śniegu. Takie są te narty po prostu. Może byłoby lepiej, gdyby były dłuższe, albo ja lżejszy.
Zdecydowanie świetnie się sprawdzają, kiedy na stary, zmrożony śnieg spadnie gruba warstwa puchu, tak z pół metra, przy temperaturze znacznie poniżej zera. Wtedy idą świetnie, bo taki śnieg stawia mały opór, narta się w nim świetnie prowadzi mimo, że cały czas jest w nim schowana. Najgorzej gdy spadnie dużo śniegu przy temp. ok. zera stopni, śnieg taki stawia duży opór i cholernie męczy, jazda nie jest płynna.
Szerokość nart absolutnie nie pozwala na jazdę w torach. Gdybyśmy się wybrali na wycieczkę w 5 osób i ja jechałbym na końcu, to musiałbym jechać obok Waszego śladu, bo byłby już za głęboki i jednocześnie za wąski. Musiałbym bez przerwy przecierać szlak, ale Wam od tego nie byłoby wcale lepiej, bo jak pisałem wyżej zostawiam za sobą bardzo nierówny teren.
Na twardym ubitym śniegu ciężko utrzymać kierunek jazdy, bo mają tendencje do zsuwania się w bok, występuje też efekt "nożyc" - krzyżowanie się dziobów albo tyłów, niezbyt twarde buty nie dają pełnej kontroli.
Gdybym teraz miał kupić narty, to wybrałbym albo jeszcze dłuższe, albo szersze. Ewentualnie zupełnie inne, typowe śladówki bez krawędzi o szerokości 50mm.
Nie chciałbym nikogo zniechęcić do Rangerów, ale teraz po kilkuset kilometrach mogę powiedzieć, że nie trafiłem z zakupem. To narty naprawdę do jazdy, a właściwie człapania w kompletnie dziewiczym śniegu, czyli masz czego chciałeś :D . Ktoś o wadze bliższej do 70-75kg byłby z nich zadowolony.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 11:14 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Dziś w Żarkach na targu najtańszy komplet był za 80zł

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 13:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lis 2005, 07:16
Posty: 422
Lokalizacja: Klucze
Czy jednak nadawał się do czegokolwiek? Wątpię. Jedyne zastosowanie dla takiego kompletu to sprawdzenie, czy jazda na biegówkach nas wciągnie. Ale już zaraz będzie po śniegu...

Aha, nie napisałem ile mnie to kosztowało: buty - 560zł, narty z wiązaniami - 620zł, kije - chyba 60zł. Niemało.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 13:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
zdążyłem policzyć ;) w sumie chyba tylko buty kupię nowe i w trasę, jak spadnie następny śnieg


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 17:05 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
No oczywiście że to na początek, ładowanie takiej kasy jak za Twój sprzęt bez sprawdzenia sportu było by sporym bezsensem...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 18:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
tu nie ma co sprawdzać ;) zimą biegówki to oprócz dziur najlepsze co można w Jurze robić


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lis 2007, 19:21 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Jak kupisz te w Żarkach to napewno ci się to nie spodoba.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 704 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 47  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 11:20


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL