Teraz jest 25 kwi 2024, 20:28




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 lut 2009, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
Dziś odbyła się wycieczka na nartach śladowych po Jurze. Warunki narciarskie są dobre. Śniegu jest na tyle dużo, aby na trasie średniodystansowej nawet to poczuć :)
Ogólnie śladów biegaczy jest bardzo mało. Jedynie w okolicach Markowizny widać wyjeżdżone ślady, nie tylko biegaczy ale i quadów. Po jurajskich wzgórzach i lasach czeka nas niestety uciążliwe torowanie. Wskazane jest, aby na wycieczkę wybierać się w grupach - wtedy torowanie jest mniej uciążliwe. Jeśli śnieg przestanie w najbliższych dniach padać, a temperatura będzie się utrzymywać na minusie - to śnieg powinien się nieco uleżeć i warunki do narciarstwa śladowego i biegowego zrobią się doskonałe.
Trasa przedstawiała się następująco: Podzamcze, Lachowizna, Śrubarnia, wzgórza Żary, źródliska Centurii, Józefów, Markowizna, Zawiercie. Na wzgórzach Żary spotkaliśmy samotnego narciarza z Dąbrowy Górniczej /pozdrowienia!/ oraz w ok. Zawiercia starsze małżeństwo na nartach. Po za tym cisza i spokój! Dodać należy że na wierzchowinach i polach też jest sporo śniegu. Sporadycznie trafiają się tylko miejsca przewiane.
Całość trasy to 18.2 km. W wycieczce więło udział osiem osób w tym czworo przewodników jurajskich. Organizator: KT "Ostańce".


Załączniki:
w drodze na Lachowiznę.
1.jpg
1.jpg [ 109.88 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Dobry przykład wkomponowania małej architektury w krajobraz. Śrubarnia, wiata przystankowa.
2.jpg
2.jpg [ 88.01 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
to nie Syberia - to Śrubarnia
3.jpg
3.jpg [ 85.29 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Wzgórza Żary - nietknięte stopą narciarza
4.jpg
4.jpg [ 111.97 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Najważniejsze to odpowiednio dobrać sprzęt do zastanych warunków - komiczna autentyczna pomyłka :D
5.jpg
5.jpg [ 65.83 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
wzgórza Żary - "efektowny" zjazd :)
6.jpg
6.jpg [ 113.73 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
na lewo - zbocza G. Chełm
7.jpg
7.jpg [ 91.46 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Podziwiamy erozję wsteczną - źródliska Centuri
9.jpg
9.jpg [ 103.63 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Posiłek w lasach k. Centuri(zaparowany obiektyw :) )
10.jpg
10.jpg [ 92.7 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Potok Ogrodzieniecki - Józefów. Prawie jak Suwalszczyzna zimą...
11.jpg
11.jpg [ 83.15 KiB | Przeglądane 7614 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 lut 2009, 22:41 
czyli przejechaliście trochę Szlakiem Tysiąclecia i trochę Szwajcarii Zagłębiowskiej?


Gora
  
 
PostNapisane: 16 lut 2009, 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
Nie do końca tak....
Podzamcze-Lachowizna (szlak Zamonitu); Lachowizna-Śrubarnia lasami, bez szlaku; Śrubarnia-wzgórza Żary drogą, szlakiem Tysiaclecia; wzgórza Żary - źródliska Centuri - bez szlaku, drogą trawersującą północne zbocza wzgórz a dalej młodnikami do źródeł; źródliska Centuri - szlak Szwajcarii Zagłębiowskiej, bez szlaku-przecinkami leśnymi; szlakiem Szwajcarii Zagłębiowskiej do Józefowa, kawąłek bez szlaku do szlaku Warowni Jurajskich i nim dalej do miasta :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2009, 21:06 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
fajnie że coś ktoś napisła, bo bardzo jałowo w tych tematach. Ja jutro przed szychtą mam zamiar trochę pobiegać po skałkach (Podlesice)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 lut 2009, 23:41 
dzięki RIEMMANN za wyczerpującą odpowiedź :) dlatego też napisałem, że "trochę" tymi szlakami
właśnie dzięki dokładnemu opisowi prześledziłem sobie Waszą trasę na mapach, napisz mi jeszcze, ile godzin ona zajęła?
pozdrawiam
dodam jeszcze tylko, że niektórych skrutów przez lasy (którymi szliście) mogę się tylko domyślać, bo ścieżek nie brakuje


Gora
  
 
PostNapisane: 17 lut 2009, 18:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lut 2005, 16:45
Posty: 472
Lokalizacja: podnóże kuesty
wycieczka trwała ok 5h łącznie z postojami


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 lut 2009, 21:35 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
W moim przypadku będzie ciężko w najbliższym czasie zrobić jakąś dłuższą traskę, ale jak widzę tak piękną zimę to trudno wysiedzieć.
Wstaje wcześnie rano i podjeżdżam do Podlesic, parkuje przy zagrodzie. Jest 6.45, szybko zapinam narty i w górę. Jest już zupełnie widno i szkoda że nie wstałem troszkę wcześniej. W bardzo szybkim tempie wdrapuję się na Górę Zborów (czerwony), jest tak dużo śniegu że kamieniste podejście stało się dość gładkie, jedynie szczytowy odcinek mocno przewiany. Tam też odpinam narty, ale tylko na chwilkę bo zaczyna się ekstra trudny zjazd dalej czerwonym. Ścieżka jest stroma jednak głęboki nie wyślizgany śnieg na szczęście nie pozwala rozwijać dużych prędkości. Walczyłem ostro ale nie obyło się bez przyjemnych puchowych gleb.Miejsca te są mi dobrze znane ale w takiej zimowej scenerii zupełnie wyglądają inaczej. Szybciutko zjeżdżam czerwonym już z Kołoczka, mam przetarte ślady ktoś tam jechał pewnie w niedzielę. Docieram do czerwonego rowerowego i lekko pod górkę dalej do zielonego gdzie przez bunkry znowu jestem na przełęczy pod Berkową. Przyjemnie się posuwam czarnym do j.Głębokiej. I tu kończę moją małą wyprawkę, zajęło mi to tylko 1 godz, a ile radości. Jutro zamierzam powtórzyć wypad gdzieś tam.


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 80.03 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 109.01 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 63.58 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 73.23 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 60.28 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 42.4 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 135.79 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 42.71 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 102.1 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 108.63 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 137.6 KiB | Przeglądane 7489 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 18:39 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
kolejny biegówkowy poranek. Tym razem ruszyłem w odwrotną stronę, samochód ciężko zaparkowałem pod remizą w Podlesicach i po zastodolu przetarłem drogę do Morska. Za wsią skręciłem w prawo i doszedłem do czerwonego szlaku. Od razu było lepiej bo szlak był przetarty przez skuter, po prostu jak na trasie biegowej. Fajnie sobie zjechałem i wyłonił się dziwnie cichy stok w Morsku ( 7.05). Dalej na nartach podchodzę na szczyt czerwonym i na górze odbijam na niebieski który jest również przetarty przez skuter. Zjazd w stronę Podlesic cudowny. Oczywiście było zaj...jeszcze się nie wypaliłem i ruszam jutro w kierunku Podzamcza. Jeśli jest ktoś chętny to będę pod zamkiem ok 8.45, trasa raczej krótka i łatwa ok 1,5 h.


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 40.47 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 65.28 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 47.75 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 82.74 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 73.27 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 87.18 KiB | Przeglądane 7435 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 20:52 
zima jest w tym roku poprostu cudna!!! nie pamiętam kiedy ostatnio taka była. Jurasikprog, kiedy oglądałem te zdjęcia przypomniały mi się dawne czasy, kiedy mogłem sobie pozwalać na takie wypady jak Ty, nawet nie wiesz jak Ci tego zazdroszcze!!! ja za to wracałem dzis z Katowic autobusem i spędziłem przemiłe 1,5 godziny z przewodnikiem o Ojcowskim Parku w potężnych korkach na trasie nr1 (normalnie wg rozkładu jedzie się ok 30 minut). Dzięki wielkie, że zamieściłeś tyle fotek.
p.s. kiedy ucieknę w końcu z tego miasta i przeprowadzę się na Jurę to będę siedział tylko w terenie :D a nie na forum :mrgreen:
pozdrawiam


Gora
  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 21:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
tomek gała napisał(a):
zima jest w tym roku poprostu cudna!!! nie pamiętam kiedy ostatnio taka była. Jurasikprog, kiedy oglądałem te zdjęcia przypomniały mi się dawne czasy, kiedy mogłem sobie pozwalać na takie wypady jak Ty, nawet nie wiesz jak Ci tego zazdroszcze!!! ja za to wracałem dzis z Katowic autobusem i spędziłem przemiłe 1,5 godziny z przewodnikiem o Ojcowskim Parku w potężnych korkach na trasie nr1 (normalnie wg rozkładu jedzie się ok 30 minut). Dzięki wielkie, że zamieściłeś tyle fotek.
p.s. kiedy ucieknę w końcu z tego miasta i przeprowadzę się na Jurę to będę siedział tylko w terenie :D a nie na forum :mrgreen:
pozdrawiam



Była w 2004.


Ile kosztuje podstawowy zestaw "biegówkowy"?


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 21:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
markpm napisał(a):
tomek gała napisał(a):
zima jest w tym roku poprostu cudna!!! nie pamiętam kiedy ostatnio taka była. Jurasikprog, kiedy oglądałem te zdjęcia przypomniały mi się dawne czasy, kiedy mogłem sobie pozwalać na takie wypady jak Ty, nawet nie wiesz jak Ci tego zazdroszcze!!! ja za to wracałem dzis z Katowic autobusem i spędziłem przemiłe 1,5 godziny z przewodnikiem o Ojcowskim Parku w potężnych korkach na trasie nr1 (normalnie wg rozkładu jedzie się ok 30 minut). Dzięki wielkie, że zamieściłeś tyle fotek.
p.s. kiedy ucieknę w końcu z tego miasta i przeprowadzę się na Jurę to będę siedział tylko w terenie :D a nie na forum :mrgreen:
pozdrawiam



Była w 2004.


wedlug mnie to bylo pozniej bodazje 2006 no i cos ok stycznia 2002 to bylo masakrycznie zasypane...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 21:34 
faktycznie, przypomniał mi się teraz sylwester 2005/06, bo nie mogłem odkopać samochodu i pojechaliśmy z żoną autobusem, wtedy to nawet było nawet gorzej jak teraz, mam sklerozę, chyba się starzeję, albo te upały z lata tak mi się we znaki dały :lol: hehe


Gora
  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
Było było, bo miałem 'przymusowe' wolne w szkole :P


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lut 2009, 21:59 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
markpm napisał(a):
tomek gała napisał(a):
zima jest w tym roku poprostu cudna!!! nie pamiętam kiedy ostatnio taka była. Jurasikprog, kiedy oglądałem te zdjęcia przypomniały mi się dawne czasy, kiedy mogłem sobie pozwalać na takie wypady jak Ty, nawet nie wiesz jak Ci tego zazdroszcze!!! ja za to wracałem dzis z Katowic autobusem i spędziłem przemiłe 1,5 godziny z przewodnikiem o Ojcowskim Parku w potężnych korkach na trasie nr1 (normalnie wg rozkładu jedzie się ok 30 minut). Dzięki wielkie, że zamieściłeś tyle fotek.
p.s. kiedy ucieknę w końcu z tego miasta i przeprowadzę się na Jurę to będę siedział tylko w terenie :D a nie na forum :mrgreen:
pozdrawiam



Była w 2004.


Ile kosztuje podstawowy zestaw "biegówkowy"?


Allegro- za kilkadziesiąt złotych masz używane narty z wiązaniami plus kijki. Uwaga na systemy wiązań, jest ich kilka. Potem trzeba kupić odpowiednie buty pod to. Czytałem o tym trochę ostatnio, dlatego teraz mędrkuję. :P


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 lut 2009, 19:28 

Dołączył(a): 08 mar 2007, 21:59
Posty: 2013
Lokalizacja: Pradła
Dziś wstałem troszkę później bo musiałem kupić pączki. Do samochodu i kierunek Podzamcze. Po drodze jem 5 pączków. W Podzamczu jestem ok 9.00 i mam straszne problemy z zaparkowaniem (parkingi są zawalone śniegiem a poboczy dróg nie ma).
W końcu parkuje prawie w zaspie za wioską i szybko ruszam przez pola w kierunku zamku. Docieram do szlaku czerwonego rowerowego, którym na wyczucie bo było tam momentami 1 metr śniegu, przemieszczam się do dolinki w kierunku Ryczowa. Na polach brnę w zaspach, w lesie jest nieco lepiej. Na krzyżówce skręcam na czerwony pieszy i przestaje padać śnieg i za chmur wyłania się słoneczko. Robi się bardzo malowniczo, zwykły las zamienia się w bajkowy. Po długiej wspinaczce docieram do skałek na G.Janowskiego, przy skalnej bramie jest nawiane z metr śniegu, przy ruinach zamku też są spore zaspy i miejsca z gołą glebą. Dalej przy parku linowym i przy golonych skałach. Dzisiejsza minitrasa mocno mnie zmęczyła i na razie sobie odpuszczam do następnego tygodnia


Załączniki:
1.jpg
1.jpg [ 36.87 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
2.jpg
2.jpg [ 52.76 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
3.jpg
3.jpg [ 14.8 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
4.jpg
4.jpg [ 56.92 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
5.jpg
5.jpg [ 82.94 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
6.jpg
6.jpg [ 100.12 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
7.jpg
7.jpg [ 55.68 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
8.jpg
8.jpg [ 68.04 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
9.jpg
9.jpg [ 101.53 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
10.jpg
10.jpg [ 52.43 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
11.jpg
11.jpg [ 99.19 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
12.jpg
12.jpg [ 56.92 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
13.jpg
13.jpg [ 57.3 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
14.jpg
14.jpg [ 56.2 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
15.jpg
15.jpg [ 57.01 KiB | Przeglądane 7366 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 25 kwi 2024, 20:28


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL