Teraz jest 16 kwi 2024, 05:50




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 wrz 2006, 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
Czy nie wydaje wam się że na jurze brakuje takiego miejsca jak dolomity koło tarnowskich gór albo bytomia (nie pamiętam dobrze) ? Fajnie jak byśmy się doczekali kiesyś takiego czegoś położonego całkiem w terenie z daleka od miasta. Warunki tutaj mamy doskonałe. Jest wiele tego typu miejsc ale to w większości mniej oficjalne zjazdówki itp. (np. strachy w rudnikach).
Niestety nikt nie ma chyba kasy i głowy aby tutaj o takim czymś pomyśleć. Wydaje mi się, że jura byłaby idealnym miejscem na tego typu inwestycję.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2006, 20:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2006, 12:35
Posty: 165
Lokalizacja: Zawiercie
No przydało by się coś takiego na Jurze. Gdzie chciał byś to umieścić w jakiejś wiosce czy gdzieś poza miastem w plenerze? bo ja bym się zgodził tylko na jakiś teren zabudowany ponieważ umieszczanie takich rzeczy na łonie natury szkodzi zwierzakom, po za tym dużo śmieci by było, hałas

_________________
" zwiększa sie świata majątek ale coraz bardziej znika człowiek "


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 wrz 2006, 23:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
Nad tym się nie zastanawiałem - gdzie. Napewno nie w lesie. Idealnym miejscem byłyby stare kamieniołomy typu ten koło ogrodzieńca-bzowa lub koło rzędkowic, ze wzglądu na ukształtowanie terenu na tak niewielkiej powierzchni. Niestety nie wolno takiego czegoś tam zrobić, ponieważ miałoby to zły wpływ na te i okoliczne miejsca. Jest wiele innych pustych polan i pół które można by sztucznie przerobić na taki skatepark. lepiej zrobić sztuczny niż przerabiać i psuć naturalny.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 wrz 2006, 22:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, 21:47
Posty: 14
Lokalizacja: Jura
Zgadzam się kamieniołom koło bzowa był by idealnym miejscem. Wielokrotnie tam jeździłem i są tam możliwości żeby coś takiego zrobić. Przyroda jest tam tak zdewastowana że raczej jej nic nie pomoże, po działalności kopalni zostały takie zanieczyszczenia no i mieszkańcy okolicznych wsi od wielu lat używają kamieniołomu jako wysypiska śmieci... serce mnie boli jak to widze... ostatnio ruszyli na kamieniołom poszukiwacze złomu przekopują go od rana do wieczora

wiosną zrobiłem tam parę fotek...


http://img224.imageshack.us/my.php?image=img0335ef0.jpg
http://img318.imageshack.us/my.php?image=img0336qu1.jpg
http://img226.imageshack.us/my.php?image=3od3.jpg
http://img220.imageshack.us/my.php?image=4dj5.jpg


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 wrz 2006, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sie 2006, 12:35
Posty: 165
Lokalizacja: Zawiercie
Ja myślę że może gdzieś na peryferiach Zawiercia coś takiego zrobić może przy drodze z Marciszowa do Poręby tam są duże łąki, albo w okolicach wierczek tam też są takie polany no i było by blisko dla wyczynowców z Zawiercia :)

_________________
" zwiększa sie świata majątek ale coraz bardziej znika człowiek "


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2006, 10:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
No to koledzy, tak jak się to robi w cywilizowanych krajach... Ugadane, są zainteresowani, zbiera się grupę, bierze łopaty i utylizuje trochę terenu. Jak się coś zacznie w tym temacie ruszać, to inni chętnie pomogą, pewnie się nawet kilka wywrotek ziemi znajdzie.

Odnośnie terenów to kamieniołom w Bzowie trzeba by najpierw przedyskutować z forumowymi ekologami, ktoś już podnosił temat zagospodarowania tego miejsca.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 wrz 2006, 12:45 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
Jak słyszę hasło "pusta łąka" którą można "zagospodarować" to się we mnie krew burzy.
Natomiast ten kamieniolom który był pokazany na zdjęciach pewnie można by wykorzystać. Tylko jeżeli kamieniolom był niedawno zamknięty to powinny byc jakieś zapisy na temat jego rekultywacji. Trzeba by to sprawdzić (nie wszystkie plany rekultywacji są sensowne ze względu na ochronę przyrody np. po likwidacji kopalń koło Trzebinii zasypano stawy w dolach pokopalnianych i sadzi się tam las).


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 wrz 2006, 13:26 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Mariusz napisał(a):
Jak słyszę hasło "pusta łąka" którą można "zagospodarować" to się we mnie krew burzy.
Natomiast ten kamieniolom który był pokazany na zdjęciach pewnie można by wykorzystać. Tylko jeżeli kamieniolom był niedawno zamknięty to powinny byc jakieś zapisy na temat jego rekultywacji. Trzeba by to sprawdzić (nie wszystkie plany rekultywacji są sensowne ze względu na ochronę przyrody np. po likwidacji kopalń koło Trzebinii zasypano stawy w dolach pokopalnianych i sadzi się tam las).


Koleś jest monotematyczny :mrgreen:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 wrz 2006, 15:18 

Dołączył(a): 10 lut 2005, 15:52
Posty: 263
I kto to mowi. Ciągle czytam: rowery, rowery, rowery ... jakby sie płyta zacięła. :D


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 wrz 2006, 22:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
Zrobimy konkurencję dla istniejącego już od całkiem niedawna skate parku w Zawierciu,do którego apropo nie wolno wjeżdżać rowerami. Śmieszy mnie to. Jak by rowery były gorsze do robienia trików na rampach.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2006, 07:05 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9159
Lokalizacja: Włodowice
Ja jestem jak najbardziej za udostępnianiem nieczynnych wyrobisk na potrzeby miłosników różnych dyscyplin. Mamy takich kamieniołomów/piaskowni kilka w regionie i dla każdego starczy miejsca - również dla cennych roślin. Problemem jest własność terenu, zabezpieczenie i jeszcze kilka innych kwestii prawnych.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 06 wrz 2006, 12:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
No własnie gdyby nie ta cała administracja, prawo, i papierkowa robota to by się wzięło ekipę, łopaty i po problemie. A tak to odrazu się odechciewa czegokolwiek.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 06 wrz 2006, 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
lmdl napisał(a):
No własnie gdyby nie ta cała administracja, prawo, i papierkowa robota to by się wzięło ekipę, łopaty i po problemie. A tak to odrazu się odechciewa czegokolwiek.

I to jest właśnie polski tumiwisizm. Zawsze się znajdzie powód, żeby się czegoś odechciało. Chłopaki chcieli mieć tor na Strachach to nie pieprzyli się z urzędami, ani rąk nie załamywali, tylko poszli i zrobili. I czas długi było. Ładnie, zgrabnie i bez dewastacji środowiska.

Dlaczego w Kanadzie kumpel mieszka w miasteczku gdzie jest ledwo kilkadziesiąt domów i potrafili sobie na płaskim polu zbudować własnymi siłami całkiem spory tor motocrossowy?

Rok temu był u mnie znajomy ze Szwecji, też biker. Jak zobaczył kamieniołom w Bzowie to aż się lewą nogą przeżegnał z wrażenia. On już tam widział hopki i profile.

U nas już taka mentalność, że wszystko musi być zrobione. W Łazach widziałem przy jednym parkingu dwie górki ziemi przerobione na modłę hopek. Metr wysokości, rozwalone w diabły. A przeciez wystarczyłoby naprawdę wziąć tą łopatę, tu podsypać, tam dosypać i już się można bawić. Ale nie, rozwaliło się to szkoda.

Nie wiem, może mnie po prostu tak łatwo mówić, bo ja jestem wierny XC i jakoś nie ciągnie mnie na gotowe tory. Ale chciałbym wierzyć, że gdyby mnie niebiosa takim zacięciem obdarzyły, to bym choćby sam coś zaczął robić. A na pewno próbował ściągnąć ludzi mi podobnych.

Także ludzie, nie kwękać, tylko zakasać rękawy i do roboty. Jak usypiecie górę ziemi na środku kamieniołomu to pies z kulawą nogą się nie zainteresuje, a co dopiero gadać o urzędnikach.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 08 wrz 2006, 09:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 sie 2006, 11:53
Posty: 168
Lokalizacja: Z-cie
JA też jestem za XC, ale lubię kiedy nasz rejon rozwija się atrakcyjnie. A takie coś byłoby chyba sporym krokiem w przód. Apropo strachów to taki ich urok, że nie dość że jest to wysoka góra, to położona w lesie,w takim miejscu że nie każdy się tam zapuszcza. Tylko stali bywalcy i dobrze zorientowani wiedzą co i gdzie. A kamieniołom pod bzowem to na tyle popularne i widoczne miejsce, że pewnie jak by ktoś zaczął coś robić na własną rękę, i go prawie całkiem "przebudował" to ktoś chcąc na tym coś zarobić znalazłby zaraz coś przeciwko "samowolce". Taki już urok naszego kraju. Nie mówię, że nie można spróbowac :D A może jednak się uda.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Teraz jest 16 kwi 2024, 05:50


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL