Teraz jest 28 mar 2024, 14:27




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: sprostowanie
PostNapisane: 02 sie 2006, 07:12 
szanownemu panu rowerzyście ,,Gość"
pragniemy wyjaśnić wszystkim czytelnikom tego forum co panem kierowało gdy opisywał pan nasze gospodarstwo. Spędził pan u nas wraz z kolegą 2 doby i wszystko było jak najlepiej.(nie chce panom wypominać darmowego ogniska i prażonek oraz wody,którą panowie zużyli na mycie rowerów,bo nie o to mi chodzi, na łazienkę panowie też nie powinni narzekać,ponieważ jest to łazienka nowa po remoncie i NAPEWNO nie było w niej karaluchów!)
a gdy przyszedł dzień odjazdu i panowie po powrocie z przejażdzki rowerowej chcieli skorzystać z prysznica owszem zgodziliśmy się,ale nie za darmo! nigdzie skorzystanie z prysznica nie jest gratis! przecież woda kosztuje,a prysznic potem przecież trzeba umyć. Co do bramy-została ona zamknieta nie z powodu panów nie uregulowanego rachunku lecz na wzgląd na samochody,które parkowały odpłatnie na naszej posesji.


Gora
  
 
PostNapisane: 02 sie 2006, 07:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Cytuj:
nie chce panom wypominać darmowego ogniska i prażonek oraz wody...

To za ogniska też się u was płaci ?
...darmowa woda...
Cytuj:
i panowie po powrocie z przejażdzki rowerowej chcieli skorzystać z prysznica owszem zgodziliśmy się, ale nie za darmo!

...znowu kasa...
płacenie za dodatkowy prysznic...

Tak naprawdę to byłem już w wielu miejscach (nie na Jurze) na "kwaterach prywatnych" czy "pensjonatach" ale nigdzie nie płaciłem za parkowanie samochodu... :shock:
...paranoja.

Magdalenki !!! Wy to już nic nie prostujcie bo same jesteście zakręcone jak baranie rogi.
Lepiej róbcie kase i następne fajne fotki do swojej strony...

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 sie 2006, 08:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Nie znam ceny kubika wody w Magdalence ale nawet z podgrzaniem nie powinna kosztować 5 zł. 5 minut pod prysznicem to max złotówka kosztów przy założeniu ogrzania 50 litrów wody. Tak więc są to tzw. ukryte opłaty dodatkowe, które nie dziwne, że powodują frustrację letników.

Ja akurat nie sypiam "w pokojach" na Jurze ale raz mi się zdarzyło nocować u Pasierbowej w Podlesicach i mimo braku specjalnych luksusów prysznic był do bólu gratis a za nocleg płaciłem chyba dychę (parę lat temu).

Uważam, że stawianie sprawy w ten sposób, że nocleg 30 zł a potem niespodzianki w postaci 5 zł za to, 5 zł za tamto to dobra metoda na odstraszenie klientów.
Takie sprawy powinno się z góry określać i jeśli strona Magdalenki ma być rzetelna to niech umieszczą wszystkie informacje na niej a nie tylko piękne zdjęcia.

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 10 sie 2006, 20:44 
A to chytruski! Przypomniała mi się restauracja w Warszawie, gdzie po wypiciu 0,5l piwa za 10 zł, udałem się do WC i tu zastopowała mnie tzw. babcia żądajaca 1zł. Rzecz niepojęta, ale jak widać możliwa.
Paniom z Magdalenki proponowałbym przejechać się na Kaszuby, zobaczyć jak naprawdę wyglądają gospodarstwa agroturystyczne.
Przede wszystkim ceny za nocleg w granicach 25 zł, bez opłat za parkowanie samochodu, korzystanie z łódki, wędek, jeziora, grilla, ogniska, jarzyn z ogródka itp. Z przykrością muszę też stwierdzić, że teren np. Szwajcarii Kaszubskiej jest dużo lepiej zagospodarowany, zadbany, bardziej czysty i jeśli ktos tam nie był, to zapewniam, że atrakcji jest zdecydowanie więcej niż na Jurze. Spędzam tam wakacje od ładnych paru lat, więc mam porównanie.

Wracając do Magdalenki. Chęć zarobienia (wyciągnięcia) paru złotych skierowała procesy myślowe w jakieś dziwne zaułki.


Gora
  
 
PostNapisane: 14 sie 2006, 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lut 2005, 23:36
Posty: 1217
Lokalizacja: 49°55'N 19°01'E
Uczciwość wymaga poinformowania już na stronie internetowej klientów, że:
nocleg = 30 zł od łebka
prysznic = 5 zł od łebka
parkowanie = 5 zł od samochodu
mycie roweru = ....
grill = ....
zużycie świeżego powietrza = 10 groszy od wdechu ;)

Gospodarzom z Magdalenki podpowiadam kolejną metodę wyciągnięcia pieniędzy od klientów: grill owszem ale pod warunkiem zakupienia u nich kiełbasy do której moga narzucić sowitą marżę. W końcu trzymanie jej w lodówce też kosztuje, he he.

A te ceny to z VATem czy bez? Rachunki wystawiają czy też omijają fiskusa?

_________________
Obrazek


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 14 sie 2006, 16:24 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Nie sypiałem na Jurze w żadnym agro gospodarstwie, jakoś nie było okazji . Ale z tego co widzę na zewnątrzn , chodząc po okolicy czy przemieszczając się na rowerze , nie wygląda to zachęcająco . Zresztą ludzie , którzy tam spali, często to potwierdzają na różnych forach- chociażby na naszym . Tak naprawdę oprócz noclegu i jakieś łazienki na korytarzu , to te gospodarstwa nic nie oferują . Chyba ,że jakiś mały grill stojący na placu . W innych częściach kraju gospodarstwa agro wyglądają jednak trochę inaczej i oferują coś więcej niż tylko nolceg.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Teraz jest 28 mar 2024, 14:27


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL