Teraz jest 29 maja 2024, 02:00




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 kwi 2008, 17:06 

Dołączył(a): 31 mar 2008, 17:05
Posty: 84
Lokalizacja: Częstochowa
Damian napisał(a):
w marcu tego roku nic nie płynęło, za to powstała ogromna rynna erozyjna, latem ciężko coś znaleźć, ale rośnie w tym miejscu duża kępa pokrzyw.
być może okresowo ośrodek się nie wyrabia z przyjmowaniem ścieków i gdzieś musi zrobic zrzut albo po prostu oszczędności :evil:


Jeśli rosną pokrzywy to jest tam i azot


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 kwi 2008, 19:25 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Może sie powtórzę, trudno. Coś dzisiaj posty nie chca wchodzić :twisted: Bylem w Morsku na przełomie lutego i marca tego roku. I zoo mi nie przypadlo do gustu. Zamieszczam 2 zdjęcia. Najbardziej mnie denerwuje betonowuy mur. Lasów nie ma tak duzo w Jurze a zwierzakom dodatkowo grodzi się miejsca przechodu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2008, 16:06 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
No to teraz wreszcie chyba się uda z tymi zdjęciami :)


Załączniki:
Morsko-płot Sierka.-ośrod.A.jpg
Morsko-płot Sierka.-ośrod.A.jpg [ 100.03 KiB | Przeglądane 4859 razy ]
Ośr. Morsko tzw. zoo A.jpg
Ośr. Morsko tzw. zoo A.jpg [ 80.57 KiB | Przeglądane 4859 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 kwi 2008, 16:58 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Damian napisał(a):
atrakcja z mini zoo ma już chyba ze dwa lata. nie wiem tylko czy jest to legalne, bo wg. ustawy o ochronie zwierząt trzeba się starać o pozwolenie. Buki ogrodzono dopiero jak dziki je konkretnie obgryzły. Generalnie żadna to atrakcja, zniszczono kawałek fajnego starodrzewiu bukowego.

u469 napisał(a):
Z tego, co słyszałem były tam też jakieś mało sympatyczne wycieki zwierzęcych produktów przemiany materii.

jakieś dwa lata temu płynął tam po prostu ściek, niby leśny strumyczek :evil:
w marcu tego roku nic nie płynęło, za to powstała ogromna rynna erozyjna, latem ciężko coś znaleźć, ale rośnie w tym miejscu duża kępa pokrzyw.
być może okresowo ośrodek się nie wyrabia z przyjmowaniem ścieków i gdzieś musi zrobic zrzut albo po prostu oszczędności :evil:


To co utrwaliłeś na zdjęciu kwalifikuje się do zgłoszenia do konserwatora przyrody. Widać tu ewidentne zniszczenia ściółki leśnej. Ja znalazłem podobne od strony płn-wschodniej ośrodka - na zdjęciu obok ohydnego muru z graffiti :evil:


Załączniki:
Ośrodek Morsko-mur.JPG [373.7 KiB]
Pobrane 1107 razy
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2008, 07:10 

Dołączył(a): 03 maja 2008, 13:08
Posty: 4
Lokalizacja: Zawiercie
no tak, moim skromnym zdaniem to władze ośrodka w Morsku jakoś średnio się przejmują losem i wygodą zwierzaków, co prawda w rzeczywistości nie widziałam jeszcze tego mini zoo bo jak kilka razy tam byłam i patrzyłam na brudne, zaniedbane konie to przeszła mi ochota ośrodek odwiedzać :evil:
zresztą zauważyłam ostatnio "modę" na dzikie zwierzaki, wystarczy, ze jakiś snob ma kasę i jakąś działalność gdzie zbierają się całe rodzinki, kupuje sobie kawał lasu i nabywa w mniej lub bardziej legalny sposób sarenkę, dzika czy inne zwierzę tylko po to żeby tej kasy mieć więcej. Nie wiem jak Wam ale mnie się to nie bardzo podoba :(


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2008, 09:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 kwi 2008, 05:25
Posty: 168
Lokalizacja: Częstochowa
aviro napisał(a):
no tak, moim skromnym zdaniem to władze ośrodka w Morsku jakoś średnio się przejmują losem i wygodą zwierzaków, co prawda w rzeczywistości nie widziałam jeszcze tego mini zoo bo jak kilka razy tam byłam i patrzyłam na brudne, zaniedbane konie to przeszła mi ochota ośrodek odwiedzać :evil:
zresztą zauważyłam ostatnio "modę" na dzikie zwierzaki, wystarczy, ze jakiś snob ma kasę i jakąś działalność gdzie zbierają się całe rodzinki, kupuje sobie kawał lasu i nabywa w mniej lub bardziej legalny sposób sarenkę, dzika czy inne zwierzę tylko po to żeby tej kasy mieć więcej. Nie wiem jak Wam ale mnie się to nie bardzo podoba :(

W pelni Cie popieram, Aviro, ludzie w obecnych czasach zrobia wiele dla kasy, a jeszcze wiecej dla jej pomnozenia wszelkimi dostepnymi srodkami... Nie mysle, zeby takie zoo to byl dobry pomysl. To w ogole nie jest zaden pomysl. To klapa i zenada. Tylko tych zwierzakow zal.

_________________
http://www.panoramio.com/user/1704490


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 lip 2009, 21:24 

Dołączył(a): 30 lis 2008, 13:23
Posty: 77
Lokalizacja: jura
Mini zoo w Morsku to obraz nędzy i rozpaczy ....w terenie gdzie jest dookoła las pola łaki zwierzęta są karmione suchym sianem ,kozy które nie zagrazają nikomu na swobodzie są zmknięte w zagrodzie gdzie nie ma ani jednej trwawki jest poprostu klepisko raczej nie są szczęśliwe gdyz patrzą przez siatkę na połacie zielanej trawki.Ciekawe czy tam nie docierają obrońcy zwierzat.Przecież na to nie da się patrzec.Może ktośsiętym zainteresuje


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Teraz jest 29 maja 2024, 02:00


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL