Teraz jest 29 kwi 2024, 00:35




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 lis 2007, 21:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Trochę zawsze dziwiła mnie pewna "regionalność" twórców komercyjnych stron internetowych, mających wiedzę o Jurze na poziomie mojej w dziedzinie produkcji żyrandoli.
Nic nie wiedziałem na temat Wiejskiego Sioła więc wdusiłem lewy klawisz myszy na linku zamieszczonym przez Michała i śmignął mi kreskówkowo-flash'owy chłopek a dalej!. Patrze ! Kucze Olsztyn !...
...ale gdzie tam jest taka knajpa ?
Nagle ukazuje "mnie się" rymowanka że gdzieś w Żarkach !
No to po grzyba ten "zdeformowany" zamek Olsztyński w banerze ?

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 lis 2007, 22:31 

Dołączył(a): 24 wrz 2005, 15:07
Posty: 1056
Lokalizacja: Myszków
wydawało mi się, że w minionym sezonie dopiero zaistniała, bo dopiero teraz było głośno (lepsza reklama)... trzeba by sprawdzić jak w sezonie prosperują... teraz to i w innych (mniej renomowanych) barach (nie tylko na Jurze) nie ma pełnego zaopatrzenia :) bo nie ma takiego ruchu. Co do strony www to przywykłem do promocji "wszędzie blisko", za to mnie dziwi trochę mapa dojazdu (ta szczegółowa): kierunki na Katowice i Kielce zaznaczone po dwa razy - OK, obiema drogami można dojechać, ale wskazać trzeba te krótsze!


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 19 lis 2007, 08:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
Ta mapa szczegółowa to bardziej przypomina mi "Bajtkową" mapę do gry Montezuma na C64

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 05 kwi 2008, 19:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
dzisiaj zaliczyliśmy Michałową Karczmę w Podlesicach, lokal bez fajerwerków, sala niezbyt duża, druga chyba w przygotowaniu do imprezy, kelnerki bardzo sprawne i miłe, nie czekaliśmy długo ale też ludzi wielu nie było, jedzenie niezbyt drogie i niezłe, nie braliśmy wyszukanych potraw może one bardziej utkwiłyby w pamięci

knajpa mocno się rozbudowuje, będzie 1 piętro


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 kwi 2008, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 kwi 2007, 17:31
Posty: 3645
skoro się rozbudowuje, to znaczy że sporo zarobili na turystach. w sumie kto tam zbuduje lokal to ma praktycznie gwarantowany dochód.



Osobiście polecam jedzonko na Podzamczu w Rabsztynie (gdyby ktoś tu w ogóle przyjeżdżał)... :P

_________________
Portal o Jaskiniach Jury Krakowsko-Częstochowskiej
Jaskinie Jury


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 07 kwi 2008, 16:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
żarcia na Jurze ciąg dalszy ;), dzisiaj była Karczma u Stacha w Zawierciu, przy rozwidleniu dróg na Ogrodzieniec i Kroczyce, obok charakterystycznego samolotu,

z zewnątrz i w środku wygląda dość niesamowicie, nie podejmuję się ocenić *, nie miałem czasu, byłem głodny i miałem inne rzeczy na głowie, jedzenie niezłe, standardowy barszcz z krokietem i pierogi z mięsem chyba lepsze niż w Michałowej, obsługa równie miła, przy okazji napiłem się piwa z Browaru na Jurze - bardzo fajne, który jest w budynkach obok Karczmy, wziąłem też po butelce Mocnego i Pilsa, jak wypiję to opiszę wrażenia


* zróbcie to sami http://www.flickr.com/photos/bossowski/ ... 040775446/


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 07 kwi 2008, 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 cze 2007, 17:17
Posty: 309
Lokalizacja: Jaworzno
W ostatnią niedziele z psijaciółmi i z dwoma pieskami odwiedziliśmy las tuż przed Niegowonicami (po lewej stronie jadac od Dabrowy, naprzeciwko przystanku PKS). Fajny podmokły teren z milionem kleszczy :-/. Jednak spacer udany, 2,5 godziny w lasach i łakach.
Wracając zajechalismy do Gościnca (Jurajskiego ?), taka niepozorna knajpka po lewej stronie. Pusta. Chciałem watróbke - nie było. Szef zachwalał flaki domowej roboty i placek z gulaszem. To zamówiła żona. Ja pierogi z miesem (niezłe) i żurek. Szef obsługiwał tak, ze ja zjadłem i zur i pierogi a on dopiero przyniósł żonie placek. Niestety, o flakach zapomniał :-/ . Co zrobi i jak sie gość zagubi jak bedzie miał z 10 gości ? W sumie smaczne te dania i tanie. Jesli zapomniec roztrzepanie obsługi, mozna tam przystanąć.

_________________
Marek&Buddy&Wena
http://picasaweb.google.com/nitka.marek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2008, 19:37 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Robert napisał(a):
dzisiaj zaliczyliśmy Michałową Karczmę w Podlesicach, lokal bez fajerwerków, sala niezbyt duża, druga chyba w przygotowaniu do imprezy, kelnerki bardzo sprawne i miłe, nie czekaliśmy długo ale też ludzi wielu nie było, jedzenie niezbyt drogie i niezłe, nie braliśmy wyszukanych potraw może one bardziej utkwiłyby w pamięci

knajpa mocno się rozbudowuje, będzie 1 piętro


To pierwsze pięterko to już się buduje od dwóch lat.
Ale knajpa jest OK, mogę potwierdzić opinię Roberta.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2008, 20:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6892
Lokalizacja: Śląsk
knajpianych wojaży ciąg dalszy, wczoraj było Orle Gniazdo, niby w Hucisku a raczej gdzieś tam w lesie, ładny widok z pokoi na całe pasmo od Jastrzębnika po Rzędkowice, pokoje raczej standard,

no ale miało być o żarciu, smacznie i bez nadęcia Ostańcowego, porcje spore, dania urozmaicone, kolacja fajna i dobre piwo leją, obsługa jak trzeba, jest OK

niestety sale bez charakteru, mniej luksusowo niż w Ostańcu i bezpłciowo, wyraźnie na każdą okazję, czy wesele, stypa, konferencja, dodatkowo jakieś krasnale i orły przed wejściem świeżo przywiezione :lol:,mała architektura ciągle jeszcze powstaje a korty tenisowe do remontu, dojazd ciągle dziurawą gruntówką


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 11 kwi 2008, 23:30 

Dołączył(a): 20 wrz 2007, 09:48
Posty: 427
Lokalizacja: Gliwice
Zróbmy najazd na jakieś z góry upatrzone miejsce hotelowe.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2009, 13:23 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Odgrzebałem stary i smaczny temat :D .
Pojawiło się kilka nowych knajp, ktoś był, coś jadł, opisujcie.
Okres wakacyjny sprzyja.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2009, 14:40 

Dołączył(a): 23 lut 2007, 20:57
Posty: 375
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ależ proszę bardzo :D
Smażalnia ryb w Złotym Potoku przy stawach - smażony pstrąg z kategorii "niebo w gębie".
Obsługa szybka (znaczy się przygotowanie potraw, bo tak poza tym samoobsługa), wystrój taki "bistrowy", na zewnątrz stoły, czysto. Żywiec i Warka Strong z kija.

Pub "Pod nietoperzem" w Ojcowie - pstrąg po ojcowsku - całkiem zacny, choć nie dorównuje złotopotockiemu. W środku jak jest nie wiem (poza WC, które jest mocno niewygodne), na zewnątrz drewniane ławy i stoły, zadaszenie trzcinowe (więc na zdjęciu człowiek nie zyskuje kolorków od parasola). Obsługa szybka i sprawna (a należę do ludzi, którzy po 5 minutach czekania na kelnera z kartą rezygnuje). Żywiec z kija.

Restauracja pod zamkiem w Olsztynie (chyba "Spichlerz") - obsługa to porażka, na temat kuchni nie mogę się wypowiedzieć, bo nie było nam dane spróbować. Siedliśmy na tarasie, kręcili się jacyś kelnerzy - zero reakcji. Po 5 minutach wszedłem do środka, wziąłem karty (pytając o nie obsługę, więc nie przemknąłem się jak niewidzialna ręka), poczekaliśmy kolejne 10 minut i wobec braku jakiegokolwiek zainteresowania ze strony obsługi wyszliśmy.

_________________
Forum Eksploratorzy


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 lip 2009, 17:56 

Dołączył(a): 14 kwi 2005, 23:41
Posty: 433
Lokalizacja: Górny Śląsk
Pisałem już kiedyś w SB, ale tutaj powtórzę, polecam kuchnię motelu Magda w Kroczycach.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 03 lip 2010, 14:54 

Dołączył(a): 09 lut 2005, 09:14
Posty: 404
Lokalizacja: Silesia
Czekam na otwarcie karczmy w Bobolicach.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:11 

Dołączył(a): 15 sie 2010, 16:48
Posty: 3
a ja polecam restaurację Źródlana w Złotym potoku - wszyscy bardzo ją chwalą. jedzenie pyszne, miła obsługa, super atmosfera, ceny w porządku.


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Teraz jest 29 kwi 2024, 00:35


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL