Teraz jest 28 mar 2024, 14:24




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 05 paź 2019, 11:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Na FB pojawiła się informacja że wszystkie spotkania odwołali łącznie z tym w Zawierciu o którym pisałem, pewnie obawiają się że przyjdzie jeszcze więcej wrogo nastawionych ludzi. Ludzie mimo to chcą przyjść, jak coś więcej będę wiedział dam znać.
https://www.facebook.com/iTVregion/vide ... UzNzUxNjQ/ - link do długiej wersji filmu ze spotkania.
https://www.facebook.com/ekozawiercie/p ... 4427731465 - tutaj ciekawe podsumowanie spotkania, jeśli to prawda to się nadaje na scenariusz filmu :shock:
Wręcz trudno uwierzyć że to "real"


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 08 paź 2019, 17:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
W czwartek 10.10 o 16:00 na parkingu MOK w Zawierciu odbędzie się protest przeciwko kopalni.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 maja 2015, 11:28
Posty: 183
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Niestety siedzę chora na L4 mimo to proszę piszcie o dalszych wydarzeniach. To zbyt ważna sprawa aby tak to zostawić. Z tego co się orientuję po powstaniu kopalni mogą wyschnąć resztki rzek, które jeszcze na Jurze mamy...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 12:48 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Nie bądźcie bierni. Lej depresyjny wpływa negatywnie na obszary podmokłe, wody powierzchniowe i podziemne w promieniu wielu kilometrów od kopalni.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 18:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Jest bardzo duży odzew społeczeństwa, na FB powstała grupa przeciwników kopalni, licząca prawie 7000 osób, w całym mieście ulotki i bannery "stop kopalni". Ponoć są już jakieś deklaracje z Warszawy że kopalni nie będzie, zobaczymy, jutro wychodzimy na ulice.
Nawet nie chcę sobie wyobrażać wyschniętej Centurii i toksycznych hałd w miejsce lasów :evil:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 19:14 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Nie ustępujcie. To przyszłość Wasza i Waszych dzieci. Tutaj nie ma miejsca na dyskusję. Szkody jakie kopalnia może wyrządzić środowisku są niewyobrażalne, a korzyści iluzoryczne i niewspółmierne do strat.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 19:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Oczywiście, kilkunastoletnie wydobycie, chwilowe miejsca pracy i wpływy do budżetu gmin są niczym przy nieodwracalnych zmianach w środowisku. Zwłaszcza teraz, kiedy na skutek zmian klimatycznych coraz częściej mamy susze.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 19:50 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Radek napisał(a):
Zwłaszcza w kontekście zmian klimatycznych i braku wody, od kilku lat prawie co roku mamy suszę.

No właśnie. Nawet bez tej kopalni zmiany w środowisku naturalnym idą w złą stronę. Spróbujcie sobie wyobrazić co się stanie po jej otwarciu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 09 paź 2019, 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Radku cieszę się że już tyle szumu narobiliście w sprawie,ale na razie to przypomina bardziej pospolite ruszenie,a jak widać firma jest zdeterminowana i pewnie doświadczona jak zamieszać na własną korzyść.Macie jakiegoś sprzymierzeńca który by wiedział,miał plan jak definitywnie pogrzebać takie plany,bo ja osobiście w szczere chęci polityków jakoś nie wierzę,ALP też jakoś skrupułów nie miała z gruntem pod budowę.
Petycje dawno podpisałem i życzę Zatroskanym Buntownikom jak najlepiej,ale życie jest szare.
Kocham Jurę i też mnie szlak trafia.
Pozdrawiam :)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 06:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Samorządy wszystkich gmin opowiedziały się jednomyślnie przeciwko(do nie dawna Łazy się wahały), mieszkańcy również z bardzo nielicznymi wyjątkami. Jest stowarzyszenie, które bardzo wnikliwie śledzi sprawę, łącznie z informacjami dla inwestorów zamieszczanymi w sieci. Parlamentarzyści z regionu również wypowiadają się negatywnie ale tutaj rzeczywiście duży dystans :)
Tak jak piszesz oni zrobią wszystko aby postawić na swoim- akcjonariusze zainwestowali miliony w ten projekt i jest to dla nich być albo nie być ale nie naszym kosztem!
Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 09:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Dzięki za odpowiedz :)
Radek napisał(a):
oni zrobią wszystko aby postawić na swoim- akcjonariusze zainwestowali miliony w ten projekt i jest to dla nich być albo nie być ale nie naszym kosztem!

Właśnie tego się obawiam,dzisaj duża kasa wygrywa bardzo często z zdrowym rozsądkiem ale chyba jesteście na dobrej drodze.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 10:26 

Dołączył(a): 16 kwi 2016, 18:47
Posty: 201
Nie sledze polityki, ale gdzies mi sie obilo o uszy ze ma/miala byc procedowana ustawa o budowie kopalni ktora pozwala budowac kopalnie bez zgody samorzadow/mieszkancow (???). Wiecie cos o tym? Jak to sie ma, jesli w ogole, do tego przypadku?


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 10:39 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Co do "pospolitego ruszenia" - nie bagatelizowałbym tej formy oddziaływania. Na "moim podwórku" włodarz miasta postanowił odwołać z zajmowanego, ważnego stanowiska popularnego dyrektora, wyłącznie z pobudek politycznych. Mieszkańcy korzystając z FB gremialnie dali dowód swego oburzenia.
W ciągu kilku godzin powstała inicjatywa przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza.
Siła oddziaływania wytworzona przez masowość poparcia dla powszechnie lubianego i cenionego (m.in. za działalność społeczną) urzędnika była tak duża, że po dwóch dniach gospodarz miasta grzecznie przeprosił mieszkańców i przywrócił na stanowisko rzeczonego dyrektora. Na tym przykładzie widać wyraźnie, że warto również w ten sposób mobilizować lokalną społeczność.
A co do kontaktów z politykami warto pamiętać o regułach jakie rządzą tym środowiskiem.
W polityce nie ma przyjaciół, ani wrogów - są tylko interesy. Można z rozmysłem wykorzystać zasadę "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".
Trzymam za Was kciuki, bo dawno, dawno temu zakochałem się w Jurze i nie chciałbym oglądać kolejnej odsłony jej upadku. Mieszkając nieopodal środowiska zdegradowanego przez kopalnictwo - wiem co piszę. Daje mi to moralne prawo do zabrania głosu w tej sprawie.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 10:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 cze 2014, 20:40
Posty: 1639
Lokalizacja: Częstochowa
Niki,z całym szacunkiem ale to absolutnie co innego,tu mamy do czynienia z potężnym koncernem,jednym słowem z wielkim buisnessem który ma całe sztaby lobbystów i prawników którzy by nawet eskimosom potrafili lud sprzedać. Spójrz co wyżej napisał Kolega kwab,lobbing działa w parlamentach i tam tworzy się za ich sprawą różne dziwne ustawy więc nie pisz mi kim jest polityk.
Mamy trudne czasy,dawniej zwyczajnie nazywaliśmy takich łapówkarzami,dziś nawet takie działania próbuje się ubrać w ładne słówka.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2019, 11:11 

Dołączył(a): 19 lis 2016, 14:09
Posty: 792
Marianowski napisał(a):
Spójrz co wyżej napisał Kolega kwab,lobbing działa w parlamentach i tam tworzy się za ich sprawą różne dziwne ustawy więc nie pisz mi kim jest polityk.

Z całym szacunkiem Marianowski, właśnie o tym pisałem:
niki napisał(a):
A co do kontaktów z politykami warto pamiętać o regułach jakie rządzą tym środowiskiem.
W polityce nie ma przyjaciół, ani wrogów - są tylko interesy. Można z rozmysłem wykorzystać zasadę "wróg mojego wroga jest moim przyjacielem".

W działaniach społecznych kropla drąży skałę.
Jeśli zaś chodzi o parlamentarzystów, to sami ich wybraliście.
O tym, że temat jest gorący, bardzo ważny i skupia uwagę lokalnej społeczności oraz pozostałych forowiczów, świadczy fakt rekordowej obecności na forum dzisiaj tj. 10 października 2019 roku o godzinie 01:02.
266 obecnych :!:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 14:24


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL