Teraz jest 28 mar 2024, 13:24




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 24 kwi 2008, 09:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2007, 23:37
Posty: 253
Lokalizacja: obywatel świata
Taki naturalny "kosz" ktoś sobie wykombinował jednym kamyku, ech....

Obrazek

_________________
http://www.juraonline.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 24 kwi 2008, 21:53 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
To ja chyba też zaczne robić foty śmieciom na Jurze.
Na początek nowa karta pamięci min. 2GB, to może wystarczy na jeden wypad, bo śmieci po lasach są wszędzie. O zgrozo. Bałaganiarze z nas są wielcy. :D

_________________
Rafał


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2008, 10:11 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Jeśli pogoda dopisze to prawdopodobnie w ten weekend będe na Jurze i postaram się zebrać przynajmniej jeden wór śmieci. A przy okazji namierzyc jakieś dzikie wysypiska.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 kwi 2008, 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 gru 2007, 23:37
Posty: 253
Lokalizacja: obywatel świata
Powiem Ci, że to jest genialny pomysł. Przy pierwszej okazji (kiedy będę błąkał się po Jurze) też tak zrobię. Powinno przynieść więcej pożytku niż zdjęcia.

_________________
http://www.juraonline.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 07:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Pomysł samoistnie wraca na tapetę, więc pozwolę sobie reaktywować wątek...

http://forumjurajskie.pl/viewtopic.php?t=888&start=0

Inna sprawa, że z rozmów z aktywistami w innych okolicach można wysnuć wniosek, że sprzątanie w środku sezonu troszkę mija się z celem - "turyści" dochodzą do wniosku, że skoro ktoś po nich posprząta, to hulaj dusza. Ciekawym pomysłem za to wydaje mi się terapia szokowa - przejść się przed następnym (Boże Ciało) długim weekendem do Rzędkowic i z dołu obok pola namiotowego wybebeszyć wszystkie pamiątki po niedorozwiniętych wspinaczach i turystach na środek. Podobną akcję przeprowadziła jakaś grupa ekologiczna rok temu w Poznaniu bodajże i efekty były zachęcające...

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 10:10 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Zbieranie śmieci mało da, a już takie społeczne to na dłuższą metę tym bardziej.
Najkorzystniej gdyby gminy/stowarzyszenia opiekujące się/właściciele/... zatrudniały pracowników sprzątających teren a przy okazji pilnujących tam porządku (coś w rodzaju SOP z możliwością ukarania mandatem) + stałą i monotonna edukacja...

@v3rt - gdzie te śmieci chciałbyś wysypać? koło nowego pola namiotowego? i myślisz że coś by to dało???

Przy okazji od wiosny pole przechodzi z powrotem pod zarząd UG Włodowice (tzn nie bezpośrednio, ale to samorząd będzie się nim zajmował, a nie podmiot prywatny).

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Michał napisał(a):
Zbieranie śmieci mało da, a już takie społeczne to na dłuższą metę tym bardziej.

Przestań szerzyć defetyzm. Mało, ale jednak coś da. Poza tym, gdyby takie sprzątanie było naprawdę "społeczne" to dałoby bardzo dużo. Oczywiście zgadzam się z tym, że...

Michał napisał(a):
Najkorzystniej gdyby gminy/stowarzyszenia opiekujące się/właściciele/... zatrudniały pracowników sprzątających teren a przy okazji pilnujących tam porządku (coś w rodzaju SOP z możliwością ukarania mandatem) + stałą i monotonna edukacja...

Fajnie by było. Ale dywagacje "co by było gdyby..." sobie darujmy. Obecnie, i chyba długo to się jeszcze nie zmieni, bardziej prawdopodobne jest to, że śmieci sprzątnie ekologiczny korpus wyprawowy z innego układu gwiezdnego, niż pracownicy opłaceni przed gminę (jaaaaaaaaasne) czy właścicieli (JAAAAAAAAAAAAAAAAASNE).

Michał napisał(a):
@v3rt - gdzie te śmieci chciałbyś wysypać? koło nowego pola namiotowego? i myślisz że coś by to dało???

Edukacja, proszę bardzo.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 28 kwi 2008, 14:49 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
v3rt napisał(a):
Przestań szerzyć defetyzm. Mało, ale jednak coś da. Poza tym, gdyby takie sprzątanie było naprawdę "społeczne" to dałoby bardzo dużo.

Ale społeczne nie będzie - gdyby społeczeństwo nie śmieciło to nie istniał by problem, oczywiście poza nielicznymi wyjątkami. Takie akcje dają półgłówkom poczucie że i tak jacyś ekologowie posprzątają. Dostał by jeden z drugim po 500 mandatu to kolejnym razem by się poważnie zastanowił, "kumplom" też by powiedział, a może nawet by już więcej nie przyjechał "bo oszołomy awanturę o puszkę po piwie zrobiły"...

v3rt napisał(a):
Fajnie by było. Ale dywagacje "co by było gdyby..." sobie darujmy. Obecnie, i chyba długo to się jeszcze nie zmieni, bardziej prawdopodobne jest to, że śmieci sprzątnie ekologiczny korpus wyprawowy z innego układu gwiezdnego, niż pracownicy opłaceni przed gminę (jaaaaaaaaasne) czy właścicieli (JAAAAAAAAAAAAAAAAASNE).

Teraz Ty szerzysz defetyzm - prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie, nie zdziwił bym się zbytnio widząc taką akcję w Mirowie. A że samorządowcy pewnych rzeczy nie widzą, czy też widzieć nie chcą, czy też nie mają pieniędzy to zupełnie inna kwestia.

Cytuj:
Michał napisał(a):
@v3rt - gdzie te śmieci chciałbyś wysypać? koło nowego pola namiotowego? i myślisz że coś by to dało???

Edukacja, proszę bardzo.

Edukować niby kogo chcesz w ten sposób, pomijając fakt że pole jest z boku, to chyba zbyt słabo znasz lokalne realia :twisted:
Myślisz że o istnieniu nielegalnych wysypisk, kamionek wydobywających kamień na skalę przemysłową, wjeżdżaniu samochodami pod skały, nielegalnych "polach" namiotowych itp. nikt nie wie? :lol:
Popytaj Damiana z forum, porozmawiaj z osobami związanymi z samorządami - to nie jest tematyka na forum, niestety...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 07:34 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Czytam i muszę w związku z powyższym napisac że byłem w niedzielę tj. 27.04.2008 w Morsku i przeszedłem się szlakiem czerwonym do Podlesic. Uzbierałem dwa worki butelek. Całość wyrzuciłem do kontenera na parkingu naprzeciw Góry Zborów.
Niestety pod wyciągiem ośrodka w Morsku przy budce z przekąskami roi się od śmieci. I są to śmieci ewidentnie związane z działalnością gastronomiczną. Ma ktoś na to pomysł ? Może jakieś upomnienie :twisted: z zaznaczeniem, że jak nie będzie efektów to sprawa trafi do Państwowej Inspekcji Sanitarnej.


Przy okazji chciałem dodać, że zauważyłem pozytywny objaw. Mianowicie władze gminy Włodowice postanowiły chyba pozbierać śmieci przy drogach, bo zauważyłem regularnie co 200 metrow między Włodowicami a Morskiem pełne worki śmieci gotowe do wywozu.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 08:42 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
J-23 napisał(a):
Przy okazji chciałem dodać, że zauważyłem pozytywny objaw. Mianowicie władze gminy Włodowice postanowiły chyba pozbierać śmieci przy drogach, bo zauważyłem regularnie co 200 metrow między Włodowicami a Morskiem pełne worki śmieci gotowe do wywozu.


Był Dzień Ziemi i dzieciaki posprzątały.
Worki w poniedziałek sprzątnęli pracownicy UG przynajmniej ich większość.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 29 kwi 2008, 19:48 

Dołączył(a): 29 gru 2007, 19:20
Posty: 504
Lokalizacja: Wancerzów
To jest zarośnięte dzikie wysypisko u podnóża Piatkowej Góry koło Rodak.


Załączniki:
Góra Piątkowa. Śmieci 2.jpg
Góra Piątkowa. Śmieci 2.jpg [ 167.72 KiB | Przeglądane 6266 razy ]
Góra Piątkowa. Śmieci 1.jpg
Góra Piątkowa. Śmieci 1.jpg [ 174.82 KiB | Przeglądane 6266 razy ]

_________________
Rafał
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 01 maja 2008, 22:16 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Tak jak się odgrażałem :) byłem tydzień wcześniej na skałkach i przeszedłem częściowo czerwonym szlakiem a częściowo po swojemu od Morska do Podlesic (postój naprzeciw G. Zborów ). Po drodze nazbierałem 2 wory śmieci-syzyfowa praca :( Pojedyncze butelki można pozbierać ale reszta .... :evil: :evil:


Załączniki:
Teren jaki jest widać - syf. Tu przydałoby się porządne sprzątanie przez włądze gminy. Pytanie ktorej Włodowice czy Kroczyce.
Parking k.Podlesic-śmietnisko.jpg
Parking k.Podlesic-śmietnisko.jpg [ 276.48 KiB | Przeglądane 3523 razy ]
Smietnik ok. Dobrze że jest ale jak widać niektórzy potrafią go zagospodarować drobnostkami : )
Parking k.Podlesic śmietnik, inny widok__.jpg
Parking k.Podlesic śmietnik, inny widok__.jpg [ 272.32 KiB | Przeglądane 3523 razy ]
Zacząłem zbierać butelki, ale jak wybrałem 1 to pojawialy się 3 następne. Do tego stare szklane słoiki no i spuchłem ... Okolica nagromadzenia transzei w połowie szlaku
Okol.szl.czerwonego Morsko-Podlesice.jpg
Okol.szl.czerwonego Morsko-Podlesice.jpg [ 278.51 KiB | Przeglądane 6200 razy ]
Zaraz za skrzyżowaniem na Morsko-Zagumnie. Jeszcze miesiąc temu piachu było wiecej a tych odpadów budowlanych prawie wogóle
Morsko-wysypisko.jpg
Morsko-wysypisko.jpg [ 255.86 KiB | Przeglądane 6200 razy ]
Miejscowy "poczciwiec" pewnie myślał że upiększy okolicę. Za skrzyżowaniem na Morsko-Zagumnie
Morsko-klozet.jpg
Morsko-klozet.jpg [ 264.89 KiB | Przeglądane 6200 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2008, 07:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
tak jest w całej Jurze i nic nie zmieniło się od wielu lat, właściwie to nieodłączny element jej krajobrazu, to co widać na zdjęciach mnie nie porusza :| , wybierz sie na Krzywość, tam są całe hałdy

p.s. wrzucaj mniejsze zdjęcia bo np. moje łącze siada


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 02 maja 2008, 08:21 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
@ J-23 - zdjęcia o max szerokości 800px !!!

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 02 maja 2008, 12:11 

Dołączył(a): 30 mar 2008, 18:41
Posty: 35
Lokalizacja: Śląsk
Obiecuję, poprawię się :oops:


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 78 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 13:24


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL