Teraz jest 28 mar 2024, 15:00




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wasze aparaty
PostNapisane: 17 cze 2009, 14:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2009, 20:41
Posty: 14
Lokalizacja: Zawiercie
Na początku chciałbym się przywitać ze wszystkimi osobami z forum.

Zastanawiam się właśnie nad wyborem aparatu. Bardzo podobają mi się zdjecia umieszczane na tym forum różnych ujęć z jury. I moje pytanie jakie macie aparaty?
Michał jakim ty aparatem robisz?
Oraz Krzysiek ?
Swietne sa wasze zdjecia i chcialbym doweidziec sie jakim sprzetem je pstrykacie.

Kolejne moje pytanie odnośnie kupna lustrzanki.
Jakie byście mi lustrzanki polecili ? Firma model ? Cena ok. 2000 -2500zl.
Zastanawiam się na kupnem czegoś z Sony Alpha z tej strony http://www.lustrzanka.sony.pl/indexc.ph ... ustrzanka/

Czekam na wasze opinie

PS
wiem ze wy nie jestescie od aparatów tylko milosnikami jury ale jednak wasze zdanie mnie ciekawi ;) i bardzo na dorade lcize.

Pozdrawiam


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 20:01 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Witaj,

żadna tajemnica czym robię zdjęcia - Samsung GX10 + obiektywy Sigma 10-20 i Pentax 55-300. Ale że trochę męczy mnie ta Sigma jako podstawowe szkło (tzn jest super, ale specyficzne i jednak nie może być podstawą) zaczynam myśleć nad "lepszym kitem".

W podanym zakresie cenowym nic nowego ze średniej półki raczej nie kupisz, a segment EL wszędzie jest zbliżony, ważniejsza jest kwestia obiektywów. Wg mnie czy kupisz Pentaxa K-m, Canona 1000d/450d, Nikona 60, Sony 3xx itd nie ma większego znaczenia. Chyba najlepiej jest zastosować się do porad powszechnie udzielanych na forach foto - poczytaj testy/recenzje, wstępnie wybierz modele które Ci z jakiś tam względów odpowiadają i dokładnie pooglądaj je w naturze.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Ostatnio edytowano 20 cze 2009, 18:57 przez Michał, łącznie edytowano 1 raz

Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 20:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Ja polecam Pentaksa K100d, Krzysztof także go używa, używkę w dobrym stanie można kupić poniżej 1 tys. zł, sam właśnie za tyle swojego sprzedaję, tak jak pisał Michał, podstawa to dobre szkło.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 20:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
hehe Robert swoje chwali :D

Mnie ciekawi co sadzicie o Soniakach wlasnie (maja ciekawe ceny) firma znana chodz nie specjalizuje sie wzasadzie w lustrzankach :P bo wlasnie teraz u nas w media w dobrej cenie link

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 20:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
już praktycznie nie moje, chwalę bo za te pieniądze jest OK,

Sony przejęło Minoltę więc tradycje są duże, mimo to poniżej A700 bym się nie skusił


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 20:54 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9148
Lokalizacja: Włodowice
Robert kupujesz 20, czy K-7 ???

p.s.
Sony A700 - oglądałem, jakoś jednak w pełni się do niego nie potrafię przekonać (subiektywne odczucia, w sumie drobne głupoty, poza brakiem górnego wyświetlacza), z ato tylny ekran maja niesamowity.

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 21:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
No ale A700 to dobre 3tys zl samo body za ta kase mozna miec Olympusa z 2 obiektywami np.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2009, 21:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
Michał - przerzucam się na analoga :wink: , jak będzie kasa to zapoluję na używkę K10/20 jak będzie więcej to może K-7 albo zupełnie coś innego ?

na razie MZ-6 będzie moją bronią :twisted:


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, 07:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sie 2005, 14:04
Posty: 1185
Lokalizacja: Częstochowa
A ja K-25 używam do rozpalania ognia natomiast C-60d świetnie się spisuje w okopywaniu namiotów ustawionych na litej skale... :P

Chętnie bym poznał nowe trendy w sprzęcie fotograficznym tylko nie wiem o czym piszecie :evil: Z łaski swojej dopisujcie do tych literek i cyferek markę której dotyczą bo jak Roberta zobaczę z MZ-6 zamiast K-7 to go mogę nie poznać.

P.S. Właśnie wybieram się na urlop i planuję zakupić sporo 500 ml. Ale jeszcze nie wiem czego.

_________________
Pozdrawiam
Arek Klecz :: JuraTrek.eu


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, 08:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6881
Lokalizacja: Śląsk
trendy psze pana są takie : co chwilę nowy model, oczywiście o niebo lepszy od poprzedniego i trzeba go koniecznie kupić by robić wreszcie dobre zdjęcia :twisted:

ja pisałem o Pentaksie jakby co, K-7 to nowe cyfrowe lustro za chorą kasę a MZ-6 to fajny kliszak, też Pentax, kosztuje tyle co tania małpka cyfrowa


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, 10:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 mar 2007, 20:29
Posty: 3061
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Ja mam Canona 1000d i uważam to za dobry aparat niewiele różniący się od 450d.
W zasadzie jeżeli chodzi o aparat, to sprawa tkwi w matrycy szumach i odwzorowaniach koloru. Reszta moim zdaniem to różne bajery i każdy wybiera pod siebie co mu pasuje.
Najważniesze jest szkło, a to w zasadzie można dobrać do każdego aparatu.

Nie sugerowałbym się zdjęciami na forum przy wyborze aparatu, bo te w dużej mierze zależą od umiejętności autora, zarówno przy robieniu, jak i przy obróbce.

_________________
-------------------------------------------------------------------
http://www.towarzystwojurajskie.pl/
strona domowa:
http://www.sa.wicz.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 18 cze 2009, 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 cze 2008, 16:03
Posty: 715
Lokalizacja: Zawiercie
Kilka lat temu (jakieś 3) również stałem przed podobnym wyborem. Po wielu godzinach spędzonych na czytaniu testów, recenzji, wątków na forach i oglądaniu fotek w necie, wybór padł na Canona. Wtedy w łapki moje wpadł 10D -rewelacyjny aparacik, może trochę wolny ale do krajobrazów wystarczał. Zostałem przy canonie, teraz nie zmieniłbym systemu, po prostu nie widzę konkurencji dla obrazów generowanych przez canonowskie matryce :wink: no może Nikon powoli dogania np. ze swoim D700.
Gdybym teraz zaczynał i miał do dyspozycji podobną kwotę, pewnie wybrałbym jakiegoś uzywanego 20D/30D w fajnym stanie do niego może 17-50 Tamrona(świetny stosunek cena/jakośc)


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2009, 18:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 lut 2005, 20:09
Posty: 197
Lokalizacja: Zawiercie
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego że kupując "body" danej firmy decydujemy się na konkretny system. Mnie do Canona (ogólnie) przekonał ogromny wybór często znakomitych szkieł tego producenta (jak i cała masa alternatywnych) i popularność tej marki wśród fotografów. Obaracając się w takim środowisku dość łatwo potestować dany obiektyw i wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Ponieważ tak naprawdę obiektyw robi zdjęcia warto zakupić system w którym dobranie "szklarni" :) będzie w miarę proste, a nie 2 obiektywy na krzyż w ofercie :wink: . No chyba, że od razu stwierdzamy: kit jest najlepszy i nie ma co kombinować - wtedy należy mojego posta zignorować :P . Wiem jednak z doświadczenia że ta choroba postępuje i zabawa nie kończy się na jednym szkiełku...


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 cze 2009, 10:49 

Dołączył(a): 28 lip 2008, 23:28
Posty: 64
Lokalizacja: Częstochowa
Swoją przygodę z fotografią rozpocząłem od hybrydy jaką jest Canon S3 IS.
Zdjęcie z bannera na górze jest właśnie zrobione tym aparatem, z ręki.

Robi świetne zdjęcia i ma wiele możliwości ustawień, ale osobiście jest dla mnie nieco wolny, no i niewymienny obiektyw.. Brakuje mi również ustawiania ostrości i zoom'a w obiektywie - tego co mają lustrzanki - dlatego moim kolejnym krokiem w tej pasji będzie właśnie zakup lustrzanki.

Teraz ten Canon spadł dość z ceny i myślę, że jest idealnym kandydatem dla kogoś kto zaczyna fotografować. Bardzo często go poddaję wstrząsom na rowerowych wyprawach i zawsze dzielnie to znosi. Polecam dla początkujących dla zdobycia warsztatu.

Kilka fotek dla podglądu:
http://foto3.m.onet.pl/_m/380a3b9919b1c ... 1,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/2f219b830d6eb ... 1,19,0.jpg
http://foto2.m.onet.pl/_m/5a3b5c0f99dc9 ... 1,19,0.jpg
http://foto.onet.pl/58q8,sd8l4ww8cdsc,u.html

Pozdrawiam.


Gora
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Wasze aparaty
PostNapisane: 28 gru 2009, 17:43 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Ja może trochę mniej w temacie... Jako że aparat kupowałem ostatnio w 2003 roku nieco wypadłem z "obiegu" dlatego piszę. Ostatnio, po tym jak kupiłem telefon z większą matrycą od matrycy mojego aparatu ;), naszło mnie żeby kupić coś nowego porozglądałem sie nieco po produktach i mniej więcej określiłem swoje "wymagania" na półce aparatów pokroju Canon SX20 is - generalnie ma to być kompakt z w miarę dużym zoomem optycznym. Pytanie dość prozaiczne: jest coś lepszego, bardziej wartego uwagi itp.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Teraz jest 28 mar 2024, 15:00


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:
cron

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL