Teraz jest 14 maja 2024, 19:15




Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 04 maja 2011, 08:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Nie jestem zachwycony zabudową co piękniejszych zakątków Jury. Stare przysłowie mówi jednak: Kowal zawinił,Cygana powiesili. Kowale odpowiedzialni za ochronę przyrody i krajobrazu, od gminy po ministerstwo, przez lata rządów wszelkich opcji politycznych nie ustalili mądrych reguł w tym zakresie. Gmina,kierując się zyskiem,wystawiła działki na sprzedaż. Cygan kupił jedną z nich i uzyskał urzędową zgodę na budowę a kowale mają się dobrze :(

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 08:52 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
Jeszcze jedno zdanie. Bo potraktowałeś to troszkę wybiórczo i dla ludzi nie w temacie to rzeczywiście będzie zabudowywanie "pieknych terenów". Opublikuj zdjęcia które pokazują co jest 500 m po prawej stronie zdjecia i za Twoimi plecami. A tam drodzy czytający takich budowli jest wiecej. Po prostu Skarżyce się rozrastają ot cała zabawa.

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 08:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2006, 19:56
Posty: 430
Lokalizacja: Zawiercie
Krzysztof napisał(a):
Myślę, ze to dobry dział pomimo,że nie ma jeszcze budynku - pomiedzy Skarżycami a Pieckami powstaje "coś" co zeszpeci na zawsze piękną okolicę. Latając nad Jurą widzę jak zanieczyszczamy krajobraz jurajski zabudową. Rosną budynki-chwasty, które bezpowrotnie zeszpecą środowisko. Czy nie ma na to mocnych?

Najlepsze jest to, że to "coś" to będzie biuro architektoniczne. Na zdjęciu-reklamie stojącej przy drodze widnieje paskudna cegła z szarego betonu i szkła. Do tego tragiczny "płot" z kamienia opleciony drutami zbrojeniowymi...

Z dziką przyjemnością przejdę się tam po otwarciu i powiem, że w życiu nie zlecę projektu domu komuś, kto postawił takiego kloca.

_________________
v3rt.pl


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 09:01 

Dołączył(a): 28 paź 2005, 07:08
Posty: 812
V3rt wiesz jest taka zasada podobno ;) " o gustach się nie dyskutuje " a do takiej reakcji masz prawo oczywiście :mrgreen:

_________________
Endomondo_Se_Bywam:) AllegroBiker


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 kwi 2006, 12:14
Posty: 6895
Lokalizacja: Śląsk
v3rt napisał(a):
tragiczny "płot" z kamienia opleciony drutami zbrojeniowymi...


Gabiony mogą wyglądać nieźle, na pewno dużo lepiej od masowo stawianych ostatnio betonowców.

http://www.apstone.pl/pergone.html


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 18:50 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, 20:27
Posty: 125
Lokalizacja: Zawiercie
miki napisał(a):
Jeszcze jedno zdanie. Bo potraktowałeś to troszkę wybiórczo i dla ludzi nie w temacie to rzeczywiście będzie zabudowywanie "pieknych terenów". Opublikuj zdjęcia które pokazują co jest 500 m po prawej stronie zdjecia i za Twoimi plecami. A tam drodzy czytający takich budowli jest wiecej. Po prostu Skarżyce się rozrastają ot cała zabawa.

Oczywiście jakieś 2 km od tego miejsca jest małe osiedle domków i niech się rozrasta ale "w kupie" ( nieładnie to brzmi). Budowanie gdzie popadnie niszczy krajobraz, a tego na Jurze nie zostało zbyt dużo. Zgadzam się że muszą powstawać domy, ale czy koniecznie w środku szczerego pola. W niedalekiej okolicy Skarżyc jest już koszmarek ogrodzony betonowym płotem. Obawiam się że za około 10 lat Jura nie będzie już atrakcyjnym miejscem. Zobacz co sie dzieje w okół zamku w Ogrodzieńcu - koszmar, co planuje sie w otulinie OPN - osiedla , hotele. Wszystko dla turysty. Tylko jeśli Jura będzie zabudowywana bezł ładu i składu w takim tempie to kto tu przyjedzie? kto tu bedzie chciał odpoczywać jak wszędzie hotele , domy, płoty i disneylandy w okół zamków. Trzeba kontrolować tę dziedzinę życia na Jurze. To jest Park KRAJOBRAZOWY


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 19:15 

Dołączył(a): 08 lut 2005, 10:43
Posty: 9171
Lokalizacja: Włodowice
Powtórzę się, kiedyś w rozmowie z jednym z wójtów (później miałem lub byłem świadkiem podobnych rozmów z innymi przedstawicielami samorządów) usłyszałem że ważniejsze są działki a nie krajobraz (nie dosłownie, ale z takim przekazem), szczęka opadła mi do samej ziemi. To było dość dawno i mam głęboką nadzieję że przynajmniej część decydentów zmieniła pogląd. Prędzej czy później do wszystkich dotrze co mają tu unikalnego, tylko oby nie było to za późno...

_________________
JuraPolska.com - z nami poznasz Jurę - usługi przewodnickie, wycieczki piesze, rowerowe po Jurze K-Cz; spływy kajakowe Pilicą, Liswartą, Nidą.
Kajakiem, pieszo, rowerem między Wartą, Nidą i Pilicą - blog wycieczkowy.
Towarzystwo Jurajskie


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 19:27 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, 20:27
Posty: 125
Lokalizacja: Zawiercie
Zamek ogrodzieniecki osaczony z każdej strony. Małpi gaj, mini zameczki i nowy kompleks hotelowy ( na miarę naszych możliwości i potrzeb :? - dziś mija 30 lat od premiery Misia :wink: )


Załączniki:
IMGP7272.jpg
IMGP7272.jpg [ 292.66 KiB | Przeglądane 6397 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 19:51 

Dołączył(a): 12 kwi 2007, 20:27
Posty: 125
Lokalizacja: Zawiercie
Jedna to mało - nalot dywanowy :D


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 04 maja 2011, 22:15 

Dołączył(a): 22 paź 2005, 08:32
Posty: 39
Lokalizacja: Chrzów/Bydlin
Dawno nie byłem w rejonie budowy ale wg mnie nasuwa się stwierdzenie "chyba ich popier@%U$^#&". Ciekawy jestem jak bardzo "potencjalna kasa" bo nikt nie wie ile zysków zostanie na terenie gminy oraz "potencjalna łapówka" przeważyły nad walorami krajobrazowymi które ewidentnie się obniżą.

Mnie osobiście do pełni szczęścia brakuje Mc Donalda i parkingu na 100tyś aut na łące przed zamkiem :lol: .


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 05 maja 2011, 08:29 

Dołączył(a): 15 gru 2009, 15:13
Posty: 555
Lokalizacja: Częstochowa
Widocznie działa tu zasada, że zmiany na korzyść mogą nastąpić w momencie, kiedy sięgnie się dna. Jest się wtedy od czego odbić :D na Jurze póki co do dna jeszcze generalnie daleko, choć niektóre miejsca (jak Podzamcze) są na dobrym kursie. Jeszcze parę takich cudownych inwestycji a miejsce to zamieni się w dziadowski lunapar - dziadowski, bo ani tu ogólnego planu porządkującego przestrzeń, ani smaku, ani organizacji. Gdzieś już na FJ pojawiła się opinia, że widocznie trzeba na Jurze złożyć w ofierze "ruchowi turystycznemu" kilka miejsc. Jak się ten smok nażre, to może inne miejsca zostawi w spokoju. Tyle, że ja się skłaniam do opinii, że to raczej choroba zakaźna, która się rozłazi po całym organizmie, tu i tam dając takie piękne wykwity. I problem polega nie na tym, żeby z Jury robić skansen i nie pozwolić ludziom zarabiać, ale żeby odbywało się to bez agresywnego inwestowania jak popadnie. Góra Janowskiego jest już zniszczona. Ten sam obiekt mógłby powstać przecież w pewnej odległości i wcale nie gdzieś w szczerym polu - powiedzcie mi, jaki to piękny widok na zamek jest z tego hotelu (?) ...? Żaden.


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2011, 16:23 

Dołączył(a): 02 kwi 2011, 06:53
Posty: 98
Witam.
Po ostatniej wycieczce rowerowej "wyłapałem" kilka obiektów w temacie (okolice Ryczów ,Żelazko , w tym jeden będący moim zdaniem mocną kontrą dla bezguścia (chociąż można się dopatrywać góralszczyzny , ale teren też nie równinny :D ) .Powaliły mnie natomiast dwa "okazy".
Orientalny styl i masakryczna HYBRYDA (jak można coś takiego zrobić , drewniany dom wygląda jak odcięcty po pijaku przez drwala ).Ocencie sami.
Pozdrawiam
Wojtek


Załączniki:
HYBRYDA.jpg
HYBRYDA.jpg [ 269.71 KiB | Przeglądane 6058 razy ]
Styl orientalny.jpg
Styl orientalny.jpg [ 234.46 KiB | Przeglądane 6058 razy ]
Styl zakopiański.JPG
Styl zakopiański.JPG [ 189.86 KiB | Przeglądane 6058 razy ]
Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2011, 16:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 maja 2007, 12:30
Posty: 3881
Lokalizacja: Pilica
Dom ucięty przez drwala może wynikać z technologii budowy na małej działce. Nowy budynek staje częściowo na miejscu starego,w którym mieszka się w okresie budowy. Potem stara chałupa idzie do rozbiórki. Bywa,że ma to miejsce dopiero po wielu latach bo dożywa w niej swoich dni dawny gospodarz,który za nic na stare lata nie pójdzie na nowe. Pagoda bywała już na Forum i zawsze budziła skrajne emocje.

_________________
Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni że spotykasz ich na każdym kroku...

Towarzystwo Jurajskie
http://www.jura-pilica.com


Gora
 Zobacz profil WWW  
 
PostNapisane: 15 maja 2011, 17:30 

Dołączył(a): 02 kwi 2011, 06:53
Posty: 98
Co do ucietęgo domu miałem podobne przypuszczenia , aczkolwiek wygląda to wstrętnie.Ciekawi mnie wasza opinia co do "góralskiego stylu"
Pozdrawiam
Wojtek


Gora
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 maja 2011, 17:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2009, 18:25
Posty: 1961
Lokalizacja: Jura Płn
Mnie osobiście "dom" z trzeciego zdjęcia się podoba :P Przy tej wielkości i architekturze pasuje na jakiś mały pensjonat.

_________________
Kill on tour '(^^)'
ObrazekObrazekObrazek


Gora
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utworz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 106 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Teraz jest 14 maja 2024, 19:15


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkownikow i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątkow
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postow
Nie możesz usuwać swoich postow
Nie możesz dodawać załącznikow

Szukaj:

Informujemy, iż forumjurajskie.pl w celu zapewnienia pełnej funkcjonalności używa pliki cookies.
Więcej informacji na ten temat w linku: Polityka prywatności

Wydawnictwo

Kajakiem

Sklep Arsenał

Jura Paintball Silesia

JuraInfo.pl - noclegi na Jurze


ForumJurajskie.pl służy pogłębianiu wiedzy o Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, oraz okolicznych regionach m.in. Obniżeniu Górnej Warty, Jurze Wieluńskiej, Progu Lelowskim, itd.
Poruszane jest tu całe spektrum zagadnień związanych z historią, etnografią, kulturą, środowiskiem przyrodniczym, oraz turystyką i krajoznawstwem obszaru Jury Polskiej.
Możesz zaprezentować jurajskie zdjęcia, zapytać o bazę noclegową, wybrać najciekawszą trasę wycieczki, czy też dowiedzieć się o mniej znanych miejscach.

Właściciel ForumJurajskie.pl / JuraPolska nie bierze odpowiedzialności za treści zamieszczane na forum przez użytkowników,
jednocześnie zastrzega sobie prawo do usunięcia wpisów naruszających zapisy regulaminu forum.
Kontakt z administratorem forum - zobacz tutaj.



Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL